Lietuvos krepšininkai patiesė turkus ir iškopė į pusfinalį!

2014-09-09 14:30

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje 73:61 įveikė Turkijos ekipą ir iškopė į pusfinalį.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pasaulio čempionato ketvirtfinalyje Ispanijoje 73:61 (13:18, 20:10, 14:16, 26:17) įveikė Turkijos ekipą ir iškopė į pusfinalį. Jame mūsiškiai susitiks su JAV krepšininkais.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokios sudėties: Adas Juškevičius, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas. Turkijos rinktinės starto penketas: Enderas Arslanas, Sinanas Guleras, Emiras Preldžičius, Keremas Gonlumas ir Omeras Ašikas.

Mačo pradžioje po Jono Valančiūno metimo 2:0 pirmavo Lietuvos rinktinė. 2 min. rezultatą išlygino Keremas Gonlumas - 2:2.

4 min. lietuviai po Emiro Preldžičiaus metimo atsilikinėjo 4:8. Pirmojo kėlinio viduryje turkai įgijo 8 taškų persvarą - 6:14. 7 min. po Renaldo Seibučio tolimo šūvio skirtumas sumažėjo iki 3 taškų - 11:14.

8 min. K.Gonlumas pataikė dvitaškį - 11:16. 10 min. Turkijos krepšininkai turėjo 5 taškų persvarą - 13:18. Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. Antrasis kėlinys prasidėjo Oguzo Savašo dvitaškiu - 13:20.  12 min. iš toli pataikė Darjušas Lavrinovičius - 16:20. Po dar vieno D.Lavrinovičiaus tritaškio lietuviai visiškai priartėjo - 19:20.

15 min. po trečio Darjušo tritaškio Lietuvos rinktinė išsiveržė į priekį - 24:23. 16 min. E. Preldžičius išlygino rezultatą (24:24).

18 min. po Simo Jasaičio metimo lietuviai pirmavo 26:24.  19 min. J.Valančiūnas mūsų komandos persvarą padidino iki 5 taškų - 31:26.

20 min. Sinanas Guleras turkų atsilikimą sumažino iki 3 taškų (31:28), tačiau R. Seibutis tuoj pat mūsiškių persvarą vėl padidino - 33:28. Esant tokiam rezultatui komandos išėjo ilsėtis.

Iki pertraukos Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė D.Lavrinovičius (9) ir J.Valančiūnas (8). Iš Turkijos krepšininkų rezultatyviausiai žaidė E. Preldžičius (9) ir S.Guleras (7).

Trečiasis kėlinys. Po pertraukos tritaškį pataikė Jonas Mačiulis  ir lietuviai atitrūko 36:28.

Nuo šio momento lietuvių žaidimas išsiderino, jie pralaimėjo atkarpą net 0:12 ir 26 min. atsilikinėjo 36:40.

27 min. Martynas Pocius tolimu metimu vėl persvėrė rezultatą Lietuvos ekipos naudai - 42:41. Po trijų kėlinių Jono Kazlausko auklėtiniai pirmavo 47:44.

Ketvirtasis kėlinys. Paskutinį kėlinį sėkmingiau pradėjo mūsų krepšininkai. 32 min. po J.Mačiulio metimo jie įgijo 7 taškų persvarą -  51:44.

34 min. R.Seibutis tolimu metimu lietuvių pranašumą padidino iki 8 taškų - 56:48.

Ketvirtojo kėlinio viduryje K. Gonlumas turkų atsilikimą sumažino iki 5 taškų - 56:51.

36 min. po keturių iš eilės J.Mačiulio taškų Lietuvos rinktinė atitrūko - 62:51.

37 min. po D.Lavrinovičiaus dvitaškio komandas skyrė jau 13 taškų - 64:51. 39 min. mūsiškiai turėjo solidžią 10 taškų persvarą - 69:59, o rungtynes laimėjo 73:61 ir iškopė į pusfinalį.

Rezultatyviausi

Lietuvos rinktinė: Renaldas Seibutis 19, Martynas Pocius 13, Jonas Valančiūnas 12, Darjušas Lavrinovičius 11, Jonas Mačiulis 9, Adas Juškevičius 3, Simas Jasaitis, Donatas Motiejūnas ir Paulius Jankūnas po 2.

Turkijos rinktinė: Keremas Gonlumas 13, Enderas Arslanas 12, Omeras Ašikas 11, Emiras Preldžičius 10.

Situacija prieš rungtynes

Pergalės. Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato D grupėje laimėjo ketverias rungtynes ir tapo grupės nugalėtoja. Turkija iškovojo tris pergales ir C grupėje liko antra.  Lietuvos krepšininkai 87:74 įveikė Meksikos rinktinę, 75:62 nugalėjo Angolos komandą, 79:49 sutrypė Pietų Korėją ir 67:64 privertė pasiduoti Slovėniją. Lietuviai pralaimėjo tik Australijos rinktinei (75:82). Turkijos rinktinė grupės turnyre įveikė Naująją Zelandiją (76:73), Suomiją (77:73, po pratęsimo) ir Dominikos Respubliką (77:64), o pralaimėjo JAV ekipai (77:98) ir Ukrainai (58:64). Aštuntfinalyje lietuviai 76:71 nukovė Naująją Zelandiją, o turkai 65:64 palaužė Australijos krepšininkus.

Rezultatyviausi. Per šešerias pasaulio čempionato rungtynes Lietuvos rinktinei daugiausia taškų pelnė Jonas Valančiūnas. Jo sąskaitoje - 78 taškai. Antras pagal rezultatyvumą - Donatas Motiejūnas (60 taškų). Į rezultatyviausių žaidėjų penketuką dar patenka Renaldas Seibutis (53), Darjušas Lavrinovičius (51) ir Adas Juškevičius (45).

Vedlys. Turkijos rinktinės lyderis - 27 metų 206 cm ūgio puolėjas Emiras Preldžičius. Jis savo komandą išgelbėjo nuo fiasko ir per aštuntfinalio dvikovą su australais, kai mačo pabaigoje pataikė tritaškį.