Kartelė iškelta aukštai
2023 m. susibūrusiai „Raudondvaris Hoptrans“ ekipai atstovauja trys 2024 m. Paryžiaus olimpinių žaidynių bronzos medalių laimėtojai – Aurelijus Pukelis, Šarūnas Vingelis ir Evaldas Džiaugys.
Prie jų prisidėjo kiti Lietuvos „3 prieš 3“ rinktinės kandidatai: Marijus Užupis, Modestas Kumpys ir žaidžiantysis raudondvariečių treneris Paulius Beliavičius.
Ši komanda jau pernai svarbiausiame klubų sezono turnyre – „FIBA World Tour Final“ – Honkonge pasiekė geriausią savo rezultatą: užėmė 4-ąją vietą pasaulyje.
Šių metų balandžio pabaigoje startavo naujasis trijulių krepšinio sezonas. Iki pat lapkričio vyksiančiame maratone dalyvauja dešimt geriausių klubų pagal FIBA reitingą ir dvi vietos paliktos vietinėms ekipoms.
Pirmajame „Challenger“ turnyre Utsunomijoje (Japonija) mūsų šalies ekipai koją pakišo stipriausia pasaulio reitingo komanda iš Serbijos „Ub“. Ketvirtfinalyje Raudondvario kolektyvas atsiliko nuo serbų 10:18, bet sugebėjo išplėšti pratęsimą, kuriame varžovai buvo stipresni.
Įveikė žvaigždes
Dėl nesėkmės pyktelėję lietuviai netruko grąžinti skolą serbams. Pasaulio taurės etape Kinijoje be pralaimėjimų žengusi „Hoptrans“ nuskynė čempionų titulą ir 40 tūkst. JAV dolerių prizinį fondą.
Ketvirtfinalyje mūsiškiai vėl sutiko Ubo miesto krepšininkus ir juos įveikė įtikinamai – 21:16. Pusfinalyje tik po pratęsimo buvo palaužti dviejų latvių atstovaujami Čongmingo (Kinija) atstovai – 18:16. Finale 21:17 neatsilaikė Amsterdamo „Rabobank“ klubas – jo neišgelbėjo ir Paryžiaus olimpiadoje žibėjęs Worthy de Jongas. A. Pukelis su 38 taškais tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.
Pastarąją savaitę Raudondvario kolektyvas persikėlė į Pietų Korėją, iš kur grįžo su sidabru. Hongcheono mieste „Hoptrans“ finale po trilerio 17:21 nusileido Hangzhou (Kinija) klubui. Kur kas svarbesnis lietuviams buvo pusfinalio etapas. Čia jie dramatiškai 17:16 patiesė Nyderlandų „Utrecht“ ekipą.
Bendražygiai: „Raudondvario Hoptrans“ ekipa – viena stipriausių pasaulyje (pirmoje eilėje iš kairės – P. Belevičius ir M. Kumpys, stovi Š. Vingelis, E. Džiaugys, A. Pukelis ir M. Užupis). / „Raudondvaris Hoptrans 3x3“ nuotr.
Ruošėsi apie mėnesį
Ši pergalė „Raudondvariui Hoptrans“ lėmė tiesioginį kelialapį į finalinį „World Tour Vienna“ turnyrą. Pietų Korėjoje M. Kumpys tapo naudingiausiu viso etapo žaidėju, iš viso surinkęs 43,5 naudingumo balo.
E. Džiaugys etape užėmė antrąją vietą tarp visų dalyvių pagal rezultatyvumą (iš viso pelnė 35 taškus), trečiąją vietą pagal atkovotus kamuolius (20 kamuolių) ir pagal naudingumą (40 balų).
„Turėjome apie mėnesį pasirengimui. Skyrėme laiko tiek fizinei formai, tiek krepšiniui. Žaidėme ir draugiškų rungtynių. Viskas buvo daroma kryptingai“, – pasakojo „Hoptrans“ klubo lyderis A. Pukelis.
Apie skambesnius pasiekimus ankstyvame sezono etape aukštaūgis pernelyg nesiplėtė.
„Visada yra kas nors, ką galima pagerinti, patobulinti, pakelti lūkesčius, – sakė olimpinis prizininkas. – Sezono eigoje pamatai taisytinų dalykų. Matysime, kaip pavyks kaitalioti sudėtį. Kol kas sudėtinga net spėlioti, ką galime pasiekti finiše. Viskas sprendžiasi eigoje – atsižvelgiant į savo ir kitų komandų pajėgumą.“
Subūrėme konkurencingą komandą, norime lipdyti rinktinės trijulę 2028-ųjų olimpiadai.
Planai – ambicingi
– Raudondvario krepšininkų skambios pergalės būtų neįmanomos be atitinkamo finansinio pagrindo. Kada užsidegėte idėja suburti pasaulinio lygio trijulių krepšinio komandą? – paklausėme „Hoptrans“ įmonės vadovo bei komandos rėmėjo V. Buivydžio.
– Mūsų veikla su šia komanda prasidėjo dar iki Paryžiaus olimpinių žaidynių. Dabar, po bronzinio triumfo susidomėjimas trijulių krepšiniu smarkiai išaugo. Manau, kad mūsų įmonių grupė prie to smarkiai prisidėjo. Tiek prie varžybų organizavimo, tiek prie komandų palaikymo – ne tik Raudondvario „Hoptrans“, bet ir įvairių amžiaus grupių Lietuvos rinktinių – pradedant šešiolikmečių, aštuoniolikmečių ir iki 21 metų jaunimo komandomis. Bendravome su Rolandu Skaisgiriu, kuris įkvėpė patikėti trijulių krepšinio perspektyvomis. Drauge su Kauno rajono meru Valerijumi Makūnu sutarėme įsteigti rimtą Raudondvario komandą, kurią dabar sudaro Lietuvos vyrų rinktinės pagrindas.
– Jūsų įmonių grupės santykis su krepšiniu kur kas ilgesnis nei „3 prieš 3“ projektas. Ne vienus metus Kauno rajoną garsino „Hoptrans-Sirenų“ moterų krepšinio klubas…
– Šis klubas ne kartą tapo Lietuvos moterų lygos čempionu, atstovavo mūsų šaliai Europos taurių varžybose, taip pat Baltijos moterų lygoje. Manau, kad tai buvo sėkmingas projektas, kuris galbūt būtų tęsęsis, tačiau tuo metu labai trūko rimtesnės konkurencijos mūsų lygoje, o ir moterų krepšinio lygis su laiku tarsi ir išsikvėpė.
– Trijulių krepšinyje konkurencijos tikrai nepritrūksite. Tai viena sparčiausiai besivystančių olimpinių sporto šakų. Kaip vertinate Raudondvario komandos perspektyvas?
– Jos šviesios. Subūrėme konkurencingą komandą, iš kurios norime lipdyti rinktinės trijulę 2028 m. Los Andželo olimpinėms žaidynėms. Pavyko sukomplektuoti subalansuotą kolektyvą. Tai nebuvo paprasta, nes konkurencija tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje auga. Klubai vis labiau konkuruoja dėl gerų žaidėjų. Pavyzdžiui, šiemet pasauliniame ture žaidžiantis Kinijos klubas pasitelkė du latvius olimpinius čempionus. Nepaisant to, manau, su esama sudėtimi jau šiemet turėtume pasiekti labai aukštų rezultatų. Klubiniame krepšinyje dar neseniai mūsiškiai buvo šešti pasaulyje. Pastarajame turnė po Aziją vaikinai įveikė stipriausią reitingo komandą, pranoko ir olimpinius čempionus, tad reitinge gali šoktelėti aukštyn. Vertinant individualiai, Aurelijus Pukelis patenka į naudingiausių „3 prieš 3“ pasaulio žaidėjų trejetuką. Kiti komandos nariai – taip pat aukšto lygio, o svarbiausia – gerai papildo vienas kitą.
– Visi jūsų komandos nariai atėję iš Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato klubų. Ar jiems nesudėtinga derinti ilgą NKL sezoną ir aukščiausio lygio trijulių varžybas?
– Neseniai buvo diskusija pas Kauno rajono merą, kur Lietuvos krepšinio federacijos vadovybei iškėlėme idėją reglamentuoti „3 prieš 3“ krepšinio elitinių žaidėjų statusą, kad jiems nebūtų būtinybės žaisti NKL pirmenybėse. Vis tiek tas blaškymasis jiems nieko gero neduoda nei sportine, nei finansine prasme. Dabar trijulių krepšinyje yra sudarytos sąlygos užsidirbti gerokai daugiau nei NKL klubuose. Mūsų krepšininkų pasiekimai taip pat labai aukšti. Tad kažin ar verta blaškytis tarp skirtingų krepšinio atmainų. Tai kainuoja nemažai jėgų ir reikalauja laiko, jie persiorientuoja į skirtingą žaidimo stilių, taisykles. Be to, didėja traumų tikimybė. Aptarėme, kad reikėtų rasti galimybių padidinti finansavimą geriausiems „3 prieš 3“ žaidėjams, kad jiems nereikėtų uždarbiauti dar kur nors. Manau, kad sprendimą rasime.
Naujausi komentarai