Lietuvos krepšininkai Europos čempionato starte išvargo pergalę prieš ukrainiečius

2015-09-05 18:25

Vėlų šeštadienio vakarą Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Rygoje žaidė Europos čempionato D grupės pirmąsias rungtynes su Ukrainos krepšininkais. Po dramatiškos kovos pergalę šventė lietuviai - 69:68 (19:12, 14:14, 17:19, 19:23).

Rungtynės

Pirmasis kėlinys. Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokia sudėtimi: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus pelnė aukštaūgis Kirilas Fesenka. P. Jankūnas įmetė dvi baudas - 2:2.

3 min. R. Seibutis persvėrė rezultatą lietuvių naudai - 4:2.

Pirmojo kėlinio viduryje Jono Kazlausko auklėtiniai pirmavo 9:6.

8 min. Lietuvos rinktinės persvara išaugo iki 6 taškų - 14:8.

9 min. Lukas Lekavičius mūsiškių persvarą padidino iki 9 taškų - 19:10.

10 min. lietuviai pirmavo 19:12.Pirmasis kėkinys taip ir baigėsi.

Antrasis kėlinys. 12 min. tritaškį pataikė Mantas Kalnietis. Po jo metimo mūsų rinktinės persvara išaugo iki 10 taškų - 22:12.

14 min. po R.Seibučio taiklių baudų metimų komandas skyrė 11 taškų - 25:14.

Netrukus ukrainiečiai surengė keletą greitų atakų, lietuviai nesugebėjo apsiginti ir 16 min. iš turėtos solidžios persvaros liko tik 3 taškai - 25:22.

18 min. Maksimas Kornijenko ukrainiečių atsilikimą sumažino iki minimumo - 25:24. Netrukus ukrainiečiai persvėrė rezultatą savo naudai - 25:26. Lietuviai pralaimėjo atkarpą net 0:12.

19 min. po J.Mačiulio dėjimo Lietuvos komanda pirmavo 29:26.  20 min. Robertas Javtokas mūsiškių persvarą padidino iki 5 taškų - 31:26.

Komandos išėjo ilsėtis J.Kazlausko auklėtiniams pirmaujant 33:26.

Trečiasis kėlinys. 23 min. P.Jankūnas lietuvių persvarą padidino iki 12 taškų - 40:28.

27 min. po ukrainiečių tolimo šūvio ekipas skyrė 7 taškai - 44:37.

Po trijų kėlinių mūsų krepšininkai turėjo tik 5 taškų persvarą - 50:45.

Ketvirtasis kėlinys. Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo Lietuvos rinktinė. Po J.Valančiūno dėjimo mūsų vyrai įgijo 10 taškų persvarą - 55:45.

33 min. J.Kazlausko auklėtiniai pirmavo 58:49. Netrukus mūsiškių persvara išaugo iki dviženklės - 60:49. Tačiau ukrainiečiai tuoj pat švystelėjo tritaškį - 60:52.

35 min. Aleksandras Mišula ukrainiečių atsilikimą sumažino iki 4 taškų - 60:56.

37 min. Ukrainos rinktinė persvėrė rezultatą savo naudai - 62:63.

38 min. mūsiškiai atsilikinėjo 67:68.

39 min. J.Mačiulis įmetė dvi baudas - 69:68. Netrukus R.Javtokas prametė dvi baudas. Per likusį laiką komandos taškų nepelnė, tad mūsiškiai iškovojo pergalę.

Rezultatyviausi

Lietuva: Paulius Jankūnas 22, Jonas Valančiūnas 19, Jonas Mačiulis 11, Renaldas Seibutis 8, Mantas Kalnietis 3.

Ukraina: Kirilas Fesenka 19, Aleksandras Mišula 13, Jerome'as Randle'as 12

Situacija prieš rungtynes.

Lietuviai prieš čempionatą pasirengimo etape iš viso sužaidė 10 rungtynių ir iškovojo septynias pergales. Ukrainiečiams sekėsi kur kas prasčiau. Jie laimėjo tik trejas iš aštuonerių kontrolinių rungtynių.