Lietuvos studentų rinktinė nugalėjo 20-mečių komandą

2015-06-20 08:45
Shutterstock nuotr.

Europos čempionatui besirengianti Lietuvos dvidešimtmečių (U-20) vaikinų rinktinė penktadienio vakarą išmėgino jėgas su universiadoje rungtyniausiančia Lietuvos studentų rinktine.

Vedama Domanto Sabonio U-20 ekipa kibo į atlapus vyresniems krepšininkams ir ilgai pirmavo, tačiau buvo priversta pripažinti studentų pranašumą 70:80 (25:18, 15:22, 12:17, 18:23).

"Norėjome pasitikrinti, kaip galima žaisti puldami, kokias situacijas esame pasirengę žaisti. Pradžia parodė, kad dar ne. Teko truputį keistis. Esame ieškojimų kelyje", - po rungtynių sakė studentų rinktinės vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis.

Pasak jo, perlaužti rungtynių eigą jo auklėtiniams trečiajame kėlinyje pavyko agresyvesne gynyba. Trečiąjį kėlinį studentai baigė spurtu 17:0.

Daugiausia problemų Lietuvos studentams pridarė studentas iš JAV - Gonzagos universitete studijuojantis Arvydo Sabonio sūnus Domantas, žaidžiantis už dvidešimtmečių rinktinę. Per rungtynes jis pelnė 16 taškų (6/11 dvitaškių, 4/8 baudų metimų) ir atkovojo 8 kamuolius.

Lukas Aukštikalnis U-20 komandai pelnė 12 taškų (1/1 dvitaškio, 3/3 tritaškių, 1/2 baudų metimų), 12 taškų pridėjo ir Paulius Valinskas (3/7 dvitaškių, 2/9 tritaškių).

Rezultatyviausias studentų gretose buvo 13 taškų (2/3 dvitaškių, 3/6 tritaškių) įmetęs Rokas Giedraitis. 12 taškų įmetė Paulius Dambrauskas (2/2 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 5/5 baudų metimų).

"Mus iš vėžių išmušė varžovų gynyba, gal nepataikėme su keliais keitimais. O tas spurtas trečiojo kėlinio gale leido jiems įkvėpti gryno oro, po to jau sunku buvo pavyti", - sakė U-20 vyriausiasis treneris Tomas Masiulis.

Šias rungtynes stebėjo Lietuvos vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

Šeštadienį Lietuvos studentų rinktinė žais su Latvijos dvidešimtmečiais. Rungtynių pradžia - 17 val. Š.Marčiulionio krepšinio akademijoje (Raitininkų 4, Vilnius). Įėjimas nemokamas.

Sekmadienį 12 val. ten pat jėgas su bendraamžiais iš Latvijos išmėgins ir Lietuvos dvidešimtmečiai.