LSKL antrosios vaikinų grupės čempionai – VGTU krepšininkai

2016-04-14 12:39 diena.lt inf.
Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionato finale pralaimėjo kroatams
Lietuvos jaunių rinktinė Europos čempionato finale pralaimėjo kroatams / Shutterstock nuotr.

Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) antrosios (II) vaikinų grupės čempionais tapo Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) krepšininkai. Gintaro Šerkšno auklėtiniai didžiajame finale rezultatu 76:50 (19:11, 14:16, 25:9, 18:14) įveikė praėjusio sezono čempionus Vytauto Didžiojo universiteto antrosios komandos (VDU-2) atstovus.

Didysis finalas vyko VGTU sporto salėje, kadangi ši ekipa reguliariajame čempionate taip pat buvo pirma (10 pergalių, 2 pralaimėjimai). VGTU ir reguliariajame čempionate du kartus nugalėjo VDU-2 ekipą (10 pergalių, 2 pralaimėjimai): Vilniuje rezultatu 71:61 ir Kaune rezultatu 85:57.

Finale VDU-2 ekipa vilniečiams aršiai priešinosi du kėlinius – komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo VGTU pirmaujant tik 6 taškais – 33:27. Tačiau trečiojo kėlinio antrąją minutę VGTU pranašumas išaugo iki dviženklio skirtumo – 38:27. Po trijų kėlinių komandas jau skyrė 22 taškai – 58:36 ir dėl rungtynių nugalėtojo jau nekilo abejonių.

VGTU komandą į pergalę vedė Karolis Alekna, pelnęs 22 taškus (7/9 dvit., 8/8 baudos, 6 atk. kam. 3 rez. perd., 27 naud. balai). Jis buvo pripažintas naudingiausiu finalinių rungtynių žaidėju ir jam LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas įteikė atskirą prizą. Dar iš VGTU komandos per finalines rungtynes rezultatyvumu išsiskyrė Gytis Šleinius, pelnęs 13 taškų, Lukas Augustinas, surinkęs 12 taškų ir Giedrius Marčiukaitis, pridėjęs 10 taškų.

VDU-2 gretose 17 taškų pelnė Vilius Sajokas, 10 – Linas Krivickas, 6 – Deividas Petravičius. VGTU akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 48:33 ir rečiau klydo – 15 ir 20 klaidų.

„Visada malonu būti pirmiems. Šios pergalės siekėme kryptingai, juk po reguliariojo čempionato buvome pirmi. Visgi, reikia pripažinti, kad tai saldi pergalė, tačiau pernelyg džiaugtis ir švęsti negalime, jau pirmadienį laukia Vilniaus miesto krepšinio čempionato ketvirtfinalio kova su LEU ekipa“, - kalbėjo VGTU treneris Gintaras Šerkšnas.

Jis pernelyg nesureikšmino to fakto, jog jo komandai pavyko nuvainikuoti būtent praėjusio sezono čempionus VDU-2 krepšininkus.

„Daug maloniau būtų įveikti pirmąją VDU komandą, tačiau šiandien turime džiaugtis pergale antroje vaikinų grupėje“, - pridūrė treneris.

Taip pat atskiras prizas įteiktas rezultatyviausiam LSKL II vaikinų grupės žaidėjui ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto (ISM) žaidėjui Albertui Valiuliui. Jis reguliariajame čempionate (per 10 rungtynių), atstovaudamas ISM komandai, vidutiniškai rinki po 24,5 taško.

LSKL ordinas įteiktas balandžio 2 dieną 70-ąjį gimtadienį šventusiam nusipelniusiam Lietuvos krepšinio treneriui, su Lietuvos kurčiųjų rinktine skambių pergalių mūsų šaliai iškovojusiam Algimantui Šatui.

LSKL II vaikinų grupės mažajame finale, kuriame kovėsi Lietuvos edukologijos universiteto (LEU-2) antroji komanda ir Marijampolės kolegija (MK), įvyko nemalonus incidentas: rungtyniavo žaidėjas, kuris neturi LSKL licencijos.

Paaiškėjus šiam faktui, rungtynių rezultatas buvo anuliuotas. LSKL direktoratas dėl šios nemalonios situacijos per 24 valandas turi priimti galutinį sprendimą.