Pabaigtuvėms – bronzinis revanšas

2024-08-27 10:20

„Pažiūrėsime, ko trūksta mūsų jaunimui. Bus geras išbandymas prieš naują olimpinį ciklą“, – prieš Europos trijulių krepšinio (3 prieš 3) čempionatą kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas Dainius Novickas. Būsima pamaina jo nenuvylė.

Blykstelėjo debiutantas

Lietuvos krepšininkai nužygiavo iki Vienoje (Austrija) surengto Europos trijulių krepšinio čempionato mažojo finalo ir jį laimėjo.

Mūsiškių komanda, kurią sudarė olimpietis 30-metis Aurelijus Pukelis, patyręs 31 metų Marijus Užupis ir du debiutantai – 23-ejų Titas Januševičius ir 22-ejų Gabrielius Čelka, pirmiausia savo grupėje 19:21 nusileido šveicarams, 17:14 įveikė kroatus ir pateko į ketvirfinalį.

Vėliau lietuviai 21:16 eliminavo olimpinius vicečempionus prancūzus, tačiau pusfinalio mūšį 14:21 pralaimėjo austrams.

Bronzos medalius lėmė revanšas Šveicarijos atstovams – 21:18.

Kai mūsiškių varžovai pirmavo 11:6, iniciatyvos ėmėsi T. Januševičius – pelnė aštuonis taškus iš eilės. Netrukus tris kartus pataikė A. Pukelis ir Lietuvos rinktinė tvirtai žengė pergalės link.

fiba3x3.basketball nuotr.

Austrų staigmena

T. Januševičius, per penkerias rungtynes surinkęs iš viso 42 taškus, tapo rezultatyviausiu Europos čempionato žaidėju.

Į snaiperių trejetą taip pat pateko austras Nico Kaltenbruneris (38 tšk.) ir serbas Stefanas Kojičius (33 tšk.). Šeštoje vietoje – A. Pukelis (25 tšk.), tryliktas – M. Užupis (20 tšk.).

Aukso medalius iškovojo Austrijos krepšininkai, finale 18:17 palaužę daugkartinius Europos čempionus serbus.

Naudingiausiu (MVP) turnyro žaidėju pripažintas N. Kaltenbruneris, į simbolinį geriausių krepšininkų trejetą taip pat išrinkti T. Januševičius ir vienas Serbijos ekipos lyderių Strahinja Stojačičius.

Tik devintą vietą užėmė Tokijo olimpiados čempionai latviai, kurių rinktinėje buvo du Paryžiaus žaidynių dalyviai (Francis Lacis ir Zigmaras Raimo).

Ketvirtfinalio barjero neįveikė (16:21 pralaimėjo serbams) Paryžiaus olimpiados čempionai olandai.

Lyderiai: simbolinėje Europos čempionato rinktinėje (iš kairės) – S. Stojačičius, N. Kaltenbruneris, T. Januševičius. / fiba3x3.basketball nuotr.

Auksas – ispanėms

Moterų varžybų medalius išsidalijo ispanės (iškovojo auksą), prancūzės (laimėjo sidabrą) ir olandės (džiaugėsi bronza).

MVP prizas teko Sandrai Ygueravide (Ispanija), su ja simbolinėje rinktinėje – Marie-Eve Paget (Prancūzija) ir Janis Ndiba (Nyderlandai).

Lietuvos krepšininkės Europos čempionate nedalyvavo (šiemet birželį lemiamą atrankos etapo dvikovą 13:14 pralaimėjo lenkėms, kurios Vienoje užėmė ketvirtą vietą).

Austrijos sostinėje varžėsi ir vežimėlių krepšinio trijulės. Europos čempionais tapo Austrijos vyrai (finale 15:14 nugalėjo lenkus) ir Ispanijos moterys (12:4 įveikė šveicares). Bronzą pelnė šveicarai ir vokietės.

Iššūkiai: atkaklių akistatų nestokojo ir vežimėlių krepšinio varžybos. / fiba3x3.basketball nuotr.

Vyks į Mongoliją

T. Januševičius ir G. Čelka turėtų atstovauti Lietuvos jaunimo (iki 23 metų) trijulių krepšinio rinktinei, kuri rugsėjo 11–15 d. dalyvaus pasaulio čempionate Ulan Batore (Mongolija).

„Europe 3“ konferencijos atrankos etapą mūsų šalies vaikinai užbaigė pirmoje vietoje (550 taškų), merginos – trečioje (420 tšk.).

Lietuvos krepšininkai pasaulio čempionato D grupėje žais su latviais, amerikiečiais, Čilės ir Kenijos atstovais.

Rezultatai

Dėl 3-ios vietos. Lietuva–Šveicarija 21:18. T. Januševičius 11 taškų (3/3 baudų metimų), A. Pukelis 8 (2/3 dvitaškių), G. Čelka ir M. Užupis po 1 / J. Kazadis 10 taškų (2/3 dvitaškių), M. Lehmannas ir J. Dubas po 3, N. Jurkowitzas 2 (6 atkovoti kamuoliai).

Finalas. Austrija–Serbija 18:17. N. Kaltenbruneris 8 taškai (5 atkovoti kamuoliai), E. Muratis 5, T. Blazanas 3 (6 atkovoti kamuoliai), S. Soehnelis 2 / S. Kojičius 8 taškai (3/4 dvitaškių), N. Baračas 5, S. Stojačičius 4, M. Brankovičius 0.