„Petrochema-Dextera“ rungtynių pabaigoje nusileido klaipėdiečiams

2016-01-08 21:24 diena.lt inf.
Tomo Foto Artelė nuotr.

Trečiąją nesėkmę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (11-13) ekipa namuose 73:76 (21:20, 11:22, 21:16, 20:18) nusileidusi praėjusio sezono lygos čempionams Klaipėdos „Naftos-Uni-Akvaservis“ (10-13) klubui.

Klaipėdiečiai atsirevanšavo Jonavos komandai už nesėkmę pirmajame rate 84:86. Po pirmojo pralaimėjimo Klaipėdos komandai šiame sezone Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai ir toliau užima 8-ąją turnyro lentelės vietą.

Aktyviai rungtynes pradėję Jonavos klubo krepšininkai įpusėjus pirmajam kėliniui buvo atsiplėšę šešių taškų persvara 14:8. „Nafta-Uni-Akvaservis“ iš duobės ketvirtyje išlipo spurtuodama 7:0 ir išsiverždama į priekį 14:15 (8 min). Iki antrojo kėlinio pradžios žaidimas išsilygino, o nežymią persvarą susikūrė šeimininkai 21:20.

Sužaidus dvi minutes antrajame kėlinyje, vieno tašku pirmavo svečiai 23:24. Netrukus Ryčio Vaišvilos auklėtinių atakų serija leido nutolti iki 7 taškų skirtumo 23:30 (15 min). „Petrochemos-Dexteros“ situaciją pataisė du Justo Vazalio tritaškiai 29:34, tačiau svečiai iki kėlinio pabaigos stabilizavo situaciją ir net susikrovė 10 taškų pranašumą 32:42.

Per pirmąją trečiojo kėlinio pusę klaipėdiečiai pateko į gynybinius jonaviečių spąstus ir šeimininkai grėsmingai priartėjo 45:47. „Naftos-Uni-Akvaservis“ apčiuopiamą persvarą greitai atstatė Lauryno Bieliausko ir Aido Einikio tandemas 45:56. Visgi „Petrochema-Dextera“ komandinėmis pastangomis sugebėjo per likusį kėlinio laiką sumažinti deficitą per pusę 53:58.

Lemiamą ketvirtį Jonavos ekipa pradėjo Evaldo Aniulio tritaškiu ir keturiais Tomo Milinsko taškais 60:58 (32 min). Kurį laiką jonaviečiai pirmavo, tačiau svečius į priekį vėl išvėdė Raido Naciaus, Ryčio Biliarto ir Viktoro Chodosovskio taškai 67:72 (37 min).

Likus žaisti pusantros minutės, komandos stabdė vieną kitą pražangomis ir po baudų metimų „Nafta-Uni-Akvaservis“ pirmavo 68:74. Pradėjus tiksėti paskutinei minutei svarbų tritaškį pataikė Tadas Sebežiovas 71:74. Prie baudų metimo linijos pasiųstas L.Bieliauskas pridėjo tašką 71:75. Kitos atakos metu tritaškį prametė J.Vazalis. Kamuolį atkovoję klaipėdiečiai pataikė baudos metimą, o paskutinis T.Milinsko dvitaškis tik sušvelnino galutinį mačo rezultatą 73:76.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas ir Evaldas Aniulis po 15 (8 per. kam.) taškų, Tomas Milinskas 14 (10 atk. kam.), Justas Vazalis, Vytautas Kružikas ir Henrikas Vorotnikovas po 8, Karolis Šarukas 3, Dainius Gulbinas 2, Lukas Grabauskas ir Mintautas Bulanovas taškų nepelnė, Ričardas Verbickas nerungtyniavo.

Klaipėdos „Nafta-Uni-Akvaservis“: Rytis Biliartas 17 taškų, Deividas Keburys (12 atk. kam.) 14, Aidas Einikis 10.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos „Petrochema-Dextera“ žais rytoj, šeštadienį, nuo 16 val. su Molėtuose su vietos „Ežerūnu-Kariu“.