„Petrochema-Dextera“ susitvarkė su „Lietkabelio-2“ pasipriešinimu

2016-02-19 18:52 diena.lt inf.

Antrąją pergalę iš eilės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionato antrajame reguliaraus sezono etape iškovojo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (15-17) ekipa svečiuose 78:73 (25:15, 18:18, 18:17, 17:23) įveikusi Panevėžio „Lietkabelio-2“ (7-25) ekipą.

Tai jau buvo trečioji Kęstučio Naruševičiaus treniruojamos komandos pergalė prieš Panevėžio klubą šiame sezone. Pirmuosius du sykius jonaviečiai „Lietkabelį-2“ įveikė pirmajame reguliaraus sezono etape (81:63 Panevėžyje ir 74:60 Jonavoje). Rytoj komandos dar sykį surems ginklus NKL pirmenybėse. Mačas vyks Jonavoje nuo 15 val.

Rungtynėse Panevėžyje pusė pirmojo kėlinio aikštėje vyko lygi kova (9:9), tačiau Tado Sebežiovo ir Vytauto Kružiko pastangomis svečiai spurtavo 13:2 ir susikrovė dviženklį pranašumą (22:11). Nors „Lietkabelis-2“ kiek atsigavo po nokdauno (22:15), Jonavos komandoje kėlinį tritaškiu užbaigė Ričardas Verbickas (25:15).

Šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje priartėjo iki septynių taškų atstumą (27:20). T. Sebežiovo ir Justo Vazalio metimai vėl sukrovė saugią persvarą „Petrochemai-Dexterai“ (32:20, 13 min). Jonavos ekipai dukart pavyko padidinti persvarą iki rekordinės 13 taškų, tačiau po pirmosios mačo dalies ekipas vėl skyrė 10 taškų (43:33).

Po didžiosios pertraukos vaizdas Panevėžyje nesikeitė. Jonaviečiams vėl buvo pavykę kiek padidinti persvarą (49:36, 24 min), tačiau „Lietkabelis-2“ stipriau į priekį svečių nepaleido ir net nežymiai priartėjo (53:46, 28 min). Visgi K. Naruševičiaus auklėtiniai prieš lemiamą kėlinį susigrąžino saugų pranašumą (61:50).

Panevėžio ekipa kilo į lemiamą šturmą ketvirtame ketvirtyje. Gynyboje surakinti jonaviečiai per pusę kėlinio sukrapštė tik 2 taškus ir „Lietkabelis-2“ netrukus atsiliko tik 5 taškais (63:58). Po kelių minučių situacija tapo aštresnė, kai tritaškį pataikė Gediminas Žalalis (66:62, 38 min). Tiesa, po šio epizodo jonaviečiai atsigavo savajame puolime ir realizuodami baudų metimus išsaugojo pergalę savo rankose 78:73.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 16 taškų, Ričardas Verbickas 14, Vytautas Kružikas 12, Lukas Grabauskas 11, Karolis Šarukas 6, Evaldas Aniulis 5, Henrikas Vorotnikovas ir Justas Vazalis po 4, Mintautas Bulanovas ir Karolis Kokoška po 3, Dainius Gulbinas taškų nepelnė.

Panevėžio „Lietkabelis-2“: Gediminas Žalalis 22 taškai, Benas Bagdonavičius 20 (12 atk. kam.), Tadas Buinauskas 11.