Skaudi „Žalgirio“ krepšininkų nesėkmė Taline

2009-02-06 11:56
Skaudi „Žalgirio“ krepšininkų nesėkmė Taline / T.Raginos nuotr. Barjerai: žalgiriečiams nesisekė atakuoti Talino ekipos krepšį.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Baltijos lygos (SEB BBL) čempionate patyrė penktąją nesėkmę. Savo gretose neturėdami negaluojančio Jono Mačiulio, kauniečiai Taline pritrūko jėgų mače su „Kalev-Cramo“ komanda - pralaimėta 57:84 (15:26, 12:23, 12:13, 18:22).

Rungtynių pradžioje žalgiriečiams nesisekė stabdyti aikštės šeimininkų atakų, bet buvo pavykę išlyginti rezultatą: Mantui Kalniečiui - 6:6 ir Eurelijui Žukauskui - 8:8.

Estijos ekipa puikiai naudojosi Kauno krepšininkų klaidomis. Ypač išsiskyrė įžaidėjas Johnas Linehanas, pirmajame kėlinyje pataikęs 3 tritaškius. Laimėjusi atkarpą 12:2, „Kalev-Cramo“ komanda išsiveržė į priekį 26:15.

Daugiau nei penkias antrojo kėlinio minutes žalgiriečiai nerado kelių prie varžovų krepšio, o Estijos klubas daugiausia legionierių Nate'o Foxo ir Kevino Lyde'o pastangomis atsiplėšė 40:17.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ kauniečiai taškus dažniausiai rinko baudų metimais, o taiklius Šarūno Vasiliausko (30:49) ir Pauliaus Jankūno dvitaškius (34:58) skyrė net 6 minutės...

Po trijų ketvirčių „Kalev-Cramo“ persvara buvo 62:39. Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas.

Nugalėtojams K.Lyde'as pelnė 14 taškų ir  atkovojo 9 kamuolius. N.Foxo sąskaitoje - 14 taškų, Kristjanas Kanguras surinko 13 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. „Žalgiriui“ Š.Vasiliauskas pelnė 13 taškų, P.Jankūnas - 12, Tadas Klimavičius - 8 ir atkovojo 9 kamuolius. Tiek pat taškų surinko ir Dainius Šalenga.

Žalgiriečiai akivaizdžiai nusileido varžovams dvitaškių taiklumu - atitinkamai 35,9 proc. (14/39) ir 62 proc. (31/50), rezultatyviais perdavimais - 5:15, perimtais ir atkovotais kamuoliais - 5:14 ir 33:41.

SEB BBL elito diviziono rikiuotė: 1. Vilniaus „Lietuvos rytas“ (13 pergalių, 2 pralaimėjimai), 2. Talino „Kalev-Cramo“ (10, 5), 3. Kauno „Žalgiris“ (9, 5), 4. Rygos ASK (9, 5), 5. Tartu „Rock“ (7, 8), 6. „Šiauliai“ (6, 8), 7. Rygos „Barons-LMT“ (6, 9), 7. „Šiauliai“ (6, 8), 8. „Valmiera“ (5, 8), 9. „Ventspils“ (5, 9), 10.Kėdainių „Nevėžis“ (2, 13).