T. Sebežiovo vedama „Petrochema-Dextera“ laimėjo trilerį su pratęsimu Jonavoje

2015-11-20 18:37 diena.lt inf.
Nugalėtojams Tadas Sebežiovas pelnė 20 taškų

Pergale pirmojo rato kovas Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate pažymėjo Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ (8-5) klubas namuose po pratęsimo 89:85 (20:12, 22:20, 17:25, 17:19, 13:9) įveikęs Raseinių „Rasų“ (3-10) krepšininkus.

Rytoj komandos dar sykį susitiks Raseiniuose. Šeštadienio susitikimai NKL pirmenybėse pažymės pirmojo reguliaraus sezono etapo antrojo rato pradžią.

Henriko Vorotnikovo vedami šeimininkai jau įpusėjus pirmajam rungtynių kėliniui Jonavoje tvirtai pirmavo 12:2. „Rasų“ puolimą kiek atgaivino sėkmingas Airido Giedraičio ir Augustino Jankaičio žaidimas ir svečiai priartėjo 9:15 (7 min). Tiesa, iki ketvirčio pabaigos jonaviečiai išlaikė saugų pranašumą 20:12.

Antrąjį kėlinį Jonavos klubas pradėjo dviem tritaškiais ir susikrovė 12 taškų pranašumą 26:14 (13 min). Netrukus Raseinių komandoje iššovė Edvino Šeškaus ir Dariaus Griciaus tandemas, padėjęs sumažinti atsilikimą iki šešių taškų 24:30 (15 min). Pajutę pavojų, šeimininkai ėmė žaisti agresyviau ir stabilizavo situaciją 42:32.

Po didžiosios pertraukos scenarijus aikštelėje nesikeitė ir likus žaisti 2:40 min trečiajame kėlinyje šeimininkai pirmavo 57:46. Kaip bebūtų, Giedriaus Kurtinačio auklėtiniai ketvirtį užbaigė galingu spurtu 11:2 ir prieš lemiamą kėlinį ekipas skyrė tik du taškai 59:57.

Du taškai ekipas skyrė ir paskutinę permainingo ketvirtojo kėlinio minutę 76:74. Laikui spaudžiant, raseiniškiai ėmė naudoti pražangų taktiką. Henrikas Vorotnikovas nepataikė baudos metimų, o kitoje aikštės pusėje, likus žaisti 12 sekundžių, E. Šeškus išlygino rezultatą 76:76, o likęs laikas nugalėtojo neišsprendė.

Pratęsimo metu Tado Sebežiovo 5 taškai iš eilės išvedė šeimininkus į priekį 81:76. „Rasai“ bandė kabintis varžovams į atlapus, tačiau Jonavos ekipa atlaikė spaudimą ir paskutinę minutę pirmavo 85:80. Dar sykį prasižengti bandę raseiniškiai liko nieko nepešę – jonaviečiai pataikė baudų metimus ir pergalės iš rankų nepaleido – 89:85.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Tadas Sebežiovas 20 taškų, Ričardas Verbickas 17, Henrikas Vorotnikovas 14, Lukas Grabauskas ir Vytautas Kružikas po 11, Justas Vazalis 5, Dainius Gulbinas 4, Evaldas Aniulis ir Raimondas Žuklevičius po 3, Tomas Milinskas 1, Karolis Šarukas ir Tomas Čerkunovas taškų nepelnė.

Raseinių „Rasai“: Edvinas Šeškus 22 taškai, Darius Gricius 15, Augustinas Jankaitis 14 (16 atk. kam.), Airidas Giedraitis 10.