Trilerį Kaune pralaimėję jaunieji žalgiriečiai neprasibrovė į NKL ketvirtfinalį

2015-03-19 18:51 diena.lt inf.
jsk.lt nuotr.

Kelialapį į Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio etapą iškovojo Jonavos „Petrochemos“ krepšininkai ketvirtose aštuntfinalio etapo rungtynėse Kaune –  74:72 (17:16, 22:15, 19:20, 16:21) po dramatiškos kovos įveikdami jaunųjų žalgiriečių pasipriešinimą.

Laimėję seriją rezultatu 3:1 Jonavos krepšininkai kitame atkrintamųjų varžybų etape susitiks su tiesioginį kelialapį į ketvirtfinalį po reguliariojo sezono iškovojusia Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ ekipa.
Ketvirtąsias aštuntfinalio rungtynes Kaune geriau pradėjo šeimininkai, kurie po pirmųjų dviejų žaidimo minučių pirmavo - 7:4. Suaktyvinę gynybą jonaviečiai pradėjo mažinti deficitą ir rezultatas tapo lygus – 11:11 (7 min), o kėlinio pabaigoje, nemažinę apsukų, „Petrochemos“ krepšininkai išsiveržė į priekį – 17:16.

Antrąjį kėlinio svečiai pradėjo spausdami varžovus bei pataikydami tris tolimus metimus iš eilės – 26:18 (13 min). Po Evaldo Aniulio tritaškio ir Vytauto Pikalavičiaus dvitaškio ekipas skyrė rekordinis skirtumas – 33:18. Tiesa, techninė V.Pikalavičiaus pražanga ir pakeista žalgiriečių gynybos sistema leido kauniečiams kiek stabilizuoti situaciją – 35:31 (19 min).  Po dviejų kėlinių ekipas skyrė aštuoni taškai – 39:31.
Trečiojo kėlinio pradžioje svečiai pabandė atitrūkti – 48:35 (23 min). Tiesa, netrukus sekusią penkių minučių atkarpą žalgiriečiai laimėjo – 14:2 ir atkūrė intrigą – 50:49 (28 min). Ketvirčio pabaigoje Jonavos klubą patraukę Lukas Grabauskas ir Ričardas Verbickas – 58:51.

Lemiamo kėlinio metu Tomo Masiulio auklėtiniai kvėpavo varžovas į nugarą – 59:61 (35 min). „Petrochemai“ atitrūkus – 66:59 (37 min), šeimininkai dar sykį spurtavo ir išsiveržė į priekį – 69:68 (39 min). Komandoms apsikeitus metimais ir, likus žaisti 19 sekundžių, žalgiriečiai pirmavo – 71:70.

Atsakingu momentu tolimą metimą pataikė „Petrochemos“ lyderis Tadas Sebežiovas – 73:70. Kauniečiai, bandydami suregzti lemiamą ataką, prarado kamuolį ir L.Grabauskas pataikė baudos metimą – 74:70. Per likusį laiką svečiai apsigynė nuo Kauno ekipos išpuolių ir išplėšė pergalę – 74:72.

Jonavos „Petrochema“: Lukas Grabauskas 15 taškų, Evaldas Aniulis ir Karolis Šarukas po 12, Aurimas Urbonas 9, Ričardas Verbickas, Vytautas Pikalavičius ir Henrikas Vorotnikovas po 6,  Tadas Sebežiovas 5, Tomas Zdanavičius 2, Dainius Gulbinas 1, Mikita Balaban nerungtyniavo.

Kauno „Žalgiris-2“: Martynas Echodas 14 taškų, Laurynas Bieliauskas, Martynas Sajus ir Martynas Varnas po 11.