„Žalgiris“ – ant bangos: Kaune krito ir „Emporio Armani“

Kauno „Žalgiris“ (5-3) ir toliau skina pergalę po pergalės Eurolygoje.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose sausakimšoje arenoje 71:62 (16:11, 18:13, 15:15, 22:23) įveikė Milano „Emporio Armani“ (3-5) krepšininkus bei iškovojo trečiąją pergalę paeiliui.

Tuo metu Milano klubui tai buvo ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės su 3 pergalių serijomis.

„Žalgiris“ ir Madrido „Real“ šiuo metu yra karščiausios Eurolygos komandos.

Žalgiriečiai dominavo nuo pat mačo pradžios bei po pirmojo kėlinio turėjo 5 taškų persvarą (16:11). Šeimininkai ir toliau nestabdė: vedami 9 taškus surinkusio Keenano Evanso spurtavo 18:13 ir po Rolando Šmito dvitaškio prieš pertrauką susikrovė dviženklį pranašumą (34:24).

Trečiojo ketvirčio metu žalgiriečiai buvo susikrovę 13 taškų persvarą (43:30), tačiau „Emporio Armani“ nepasidavė: atsakė atkarpa 15:7 ir vedami Nazo Mitrou-Longo likus 8,5 minutės sugrįžo į mačą (45:50).

Likus 6 minutėms „Žalgirio“ pranašumas sumažėjo iki 4 taškų (53:49), tačiau kauniečiai smogė spurtu 7:0 ir po Arno Butkevičiaus 5 taškų paeiliui likus 4 minutėms susigrąžino dviženklį pranašumą (60:49).

Likus pusantros minutės „Armani Exchange“ sumažino skirtumą iki 5 taškų (58:63), tačiau pergalę dvitaškiu įtvirtino Rolands Šmits (65:58).

Į pergalę žalgiriečius vedė Keenanas Evansas, kuris surinko 23 taškus (3/5 dvit., 4/8 trit., 5/6 baud.), 1 rezultatyvų perdavimą, 3 klaidas ir 17 naudingumo balų.

Šmitas pridėjo dvigubą dublį: 10 taškų (4/6 dvit., 0/2 trit., 2/2 baud.), 10 atkovotų kamuolių ir 17 naudingumo balų.

Milano ekipos gretose išsiskyrė Mitrou-Longas, kurio sąskaitoje per 16 minučių buvo 19 taškų (3/5 dvit., 3/5 trit., 4/4 baud.), 2 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 16 naudingumo balų.

Šiame mače kauniečiams negalėjo padėti traumuotas Mantas Kalnietis. Jį pakeitė Motiejus Krivas, kuris ant parketo nepasirodė. Tuo metu Milano klube negalėjo žaisti Billy Baronas, Shavonas Shieldsas, Luigi Datome ir Stefano Tonutas.

„Žalgiris“: Keenanas Evansas 23 (4/8 trit.), Rolands Šmits 10 (10 atk. kam., 17 naud.), Laurynas Birutis 8, Ignas Brazdeikis (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (8 atk. kam.) po 7.

„Emporio Armani“: Nazas Mitrou-Longas 19 (3/5 trit.), Kevinas Pangosas 11 (2/9 trit.), Devonas Hallas 8 (2/9 trit.).