Pereiti į pagrindinį turinį

Obuolių actas – valiklis, kosmetika ir maisto produktas viename buteliuke

Obuolių kaina kyla dėl gamtos stichijų
Obuolių kaina kyla dėl gamtos stichijų / Aleksandros Armoškaitės nuotr.

Obuolių actas – tai kiekvienai šeimininkei puikiai pažįstamas produktas. Tiesa, ne kiekviena jų žino, kad natūraliu obuolių actu galima ne tik skaninti salotas, bet ir gerinti savijautą, gydyti įvairias odos ligas bei išsišveisti vonią. O svarbiausia - tai labai lengvai iš obuolių žievelių pagaminamas produktas.

Obuolių acto naudojimas kūno priežiūrai

Sunku patikėti, tačiau obuolių actas gali pakeisti daugybę kūno priežiūros priemonių. Pradėkime nuo plaukų – obuolių actas gali būti naudojamas kaip skalavimo priemonė, užtepama ant plaukų po galvos trinkimo šampūnu.
Kaip pasigaminti? Į seną šampūno buteliuką įpilkite pusę valgomojo šaukšto acto ir vieną puodelį vandens. Suplakite buteliuko turinį ir naudokite jį kaip įprastą skalavimo priemonę. Šią procedūrą kartojant kelis kartus per savaitę, plaukai įgaus nuostabų žvilgesį ir sutvirtės.
Obuolių actas gali padėti atsisveikinti ir su odos problemomis.

Kaip pasigaminti?

Vieną dalį obuolių acto atskieskite dviem dalimis vandens ir naudokite kaip veido toniką. Turint itin problematišką odą, vertėtų nenuplautą tokio toniko kaukę palaikyti per naktį, mat tai puikus ginklas prieš aknę ir jaunatvinius spuogus.
Šis actas gali būti naudojamas ir kovojant su karpomis. Jau minėtame toniko mišinyje išmirkykite vatos tamponėlį ir uždėkite jį ant karpos. Tokį kompresą apriškite tvarščiu ir palikite per naktį. Tiesa, po tokios procedūros oda gali prisigerti specifinio kvapo, tačiau rūgšties paveikta karpa kaip mat nukris. Norint, kad ji nebeatsinaujintų, procedūrą vertėtų kartoti dar kelias dienas.

Skundžiatės dantų apnašomis?

Obuolių actas gali padėti ir čia – valykite dantis su neskiestu obuolių actu ir skalaukite vandeniu. Kartodami šią procedūrą du kartus per dieną, greitai pastebėsite, kaip pasikeitė dantų spalva bei sumažėjo apnašų.
Viena dalis obuolių acto, sumaišyta su tokiu pačiu kiekiu vandens gali atstoti ir balzamą po skutimosi. Prieš naudodami gerai suplakite vandens ir acto mišinį į tolygią masę ir švelniai tepkite ją ant odos. Toks balzamas yra natūrali, odą minkštinanti bei valanti alternatyva įprastoms priemonėms.
Norite greitai ir efektyviai atsipalaiduoti po sunkios dienos? Įtrinkite pėdas bei rankas obuolių actu ir greitai pajusite palengvėjimą.

Obuolių actas kūno pusiausvyros reguliavimui

Daugybė moterų išbando įvarius būdus sulieknėti, o kova su antsvoriu dažnai pareikalauja didelių valios pastangų, jėgų ir, žinoma, išlaidų. Galbūt obuolių actas ir nėra stebuklinga priemonė, galinti per savaitę jūsų kūną paversti į tokį, apie kurį svajojate, tačiau jis tikrai gali padėti norimus rezultatus pasiekti greičiau.

Kaip pasigaminti?

Į pusę litro vandens įpilkite du valgomuosius šaukštus obuolių acto ir išgerkite šį kokteilį dienos metu, tokiu greičiu bei normomis, kokios jums patinka. 2009 metais publikuotame straipsnyje apie acto rūgšties poveikį žmogaus organizmui teigta, kad 12 savaičių vartojant jau minėtą mišinį kūnas daug greičiau atsikrato riebalų bei trigliceridų, kurie yra nepageidaujamas cholesterolis.

Nuolatos nedideliais kiekiais naudojamas obuolių actas gali padėti subalansuoti visą kūno sistemą, nes jame esančios rūgštys padeda išlaikyti sveiką kūno pH lygį. Trūkstant šių rūgščių, mūsų pH pakyla, dažnai jaučiamės pavargę, nebeturime tiek energijos, esame mažiau atsparūs infekcijoms.
Atlikti tyrimai parodė, kad obuolių actas padeda stimuliuoti kraujo cirkuliaciją bei greičiau išvalyti kepenis.

Tikėsite ar ne, tačiau tyrimais buvo nustatyta, kad dėl savo savybės mažinti gleivinės bei kvėpavimo takų užgulimą, obuolių actas gali padėti išvengti ir nemalonių alerginių reakcijų. Veikdamas gleivinėje, jis taip pat mažina tikimybę susirgti sloga bei peršalimo ligomis.

Obuolių actas buityje

Obuolių actas gali būti naudojamas ir kaip puiki įprastinių cheminių valiklių alternatyva.

Kaip pasigaminti?

Sumaišykite pusę puodelio obuolių acto su vienu puodeliu vandens ir gausite puikiausią valiklį, tinkantį valyti virtuvės buitinę techniką, vonią, dušo kabiną, langus bei veidrodžius.
Norėdami išvalyti tualetą, įpilkite į jį neskiesto obuolių acto ir palikite per naktį. Ryte viską nuskalaukite vandeniu ir galėsite džiaugtis švara bei obuolių kvapu.

Jeigu jūsų naminių gyvūnėlių kailyje atsirado nepageidaujamų parazitų, obuolių actas ir čia gali padėti.

Kaip pasigaminti?

Vieną dalį acto sumaišykite su tokiu pačiu kiekiu vandens ir švelniai įmasažuokite į gyvūno kailį, pasiekdami odą. Kartokite šią procedūrą kelias dienas iš eilės ir greit galėsite atsisveikinti su visais nepageidaujamais gyviais.

Pirkti nereikia

Nors obuolių actą lengvai rasime kiekviename prekybos centre, įsigyti tikrai kokybišką bei natūralią priemonę yra gerokai sunkiau. Laimei, šį actą galima lengvai ir greitai pasigaminti namuose bei mėgautis tikrai natūraliu, cheminėmis medžiagomis neužterštu gaminiu.
Obuolių actą galima gaminti tiek iš obuolių liekanų, tiek iš sveikų obuolių.

Acto gamyba iš obuolių liekanų
Jums reikės:
- didelio puodo arba stiklainio
- obuolių liekanų bei lupenų
- gabalo marlės indui uždengti
Kaip gaminti?

Palikite obuolių liekanas bei lupenas neuždengtas ir leiskite joms paruduoti. Tuomet supilkite viską į pasirinktą indą ir užpilkite vandeniu. Uždenkite viską gabalu marlės ir padėkite šiltoje, tamsioje vietoje. Indo turinys turėtų pradėti kietėti, o viršuje turėtų susidaryti pilkšvas, drumzlėtas skystis – tai ženklas, kad actas pradėjo fermentuotis. Po to dar bent mėnesį jis turėtų būti neliečiamas.

Po mėnesio galima pradėti ragauti ir tikrinti acto stiprumą. Kai nuspręsite, kad jo skonis yra pakankamai stiprus, atskirkite skystį nuo obuolių liekanų ir naudokite pagal savo pasirinkimą.
Tiesa, šis actas bus kiek kitoks nei parduotuvėje randamas skaidrios spalvos skystis, tačiau nereikėtų išsigąsti nei dėl kitokios spalvos, nei dėl jame esančių drumzlių – juk viską gaminote patys, o natūralūs produktai dažnai būną ne tokie estetiški kaip chemijos pramonės gaminiai.
Obuolių actas gali būti gaminamas ir iš nepažeistų obuolių. Pastaruosius reikėtų ketvirčiuoti, leisti jiems paruduoti ir toliau gaminti pagal aukščiau pateiktą receptą. Skirtumas tik tas, kad šiam actui susifermentuoti reikia bent jau 6 mėnesių, o jo skonis bei efektyvumas išlieka toks pats.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų