Pereiti į pagrindinį turinį

Sveiki plaukai žiemą – įveikiama užduotis

2015-12-18 07:23
Sveiki plaukai žiemą – įveikiama užduotis
Sveiki plaukai žiemą – įveikiama užduotis / Shutterstock nuotr.

Elektrinasi, išsausėja, lūžinėja – žiemos metas mūsų plaukams tikrai negailestingas. O juk gražiausias metų šventes norisi sutikti puošniomis ir sveikomis garbanomis. Ką daryti, kad temperatūrų svyravimai, šaltis ir žvarbus vėjas nepažeistų plaukų?

Naudingi įpročiai

Atidesnio rūpesčio plaukais reikia vos atšalus. Norint, kad jie atlaikytų visus žiemos iššūkius ir išliktų sveiki, verta įsidėmėti keletą naudingų dalykų. Visų pirma išsirinkite tinkamas priežiūros priemones: plaukų ir galvos odos nesausinantį šampūną (puikiai tiks priemonės su žolių antpilais, jie sustiprins ir pamaitins), balzamą (naudingiausi užtepami ir paliekami 15–20 min.), kondicionierių (patariama naudoti kiekvieną dieną).

Kad plaukai kuo mažiau elektrintųsi, reguliariai (kartą per savaitę) lepinkite juos maitinamosiomis ir drėkinamosiomis kaukėmis. Papildomos efektyvios priemonės – ampulės, aliejukai, serumas. Galima išbandyti ir sausąjį šampūną, užtat nepatariama ilgai naudoti purinamųjų priemonių. Trinkdamos plaukus nepamirškite ir galvos odos masažo.

Stenkitės trinkti galvą ne dažniau nei 2–3 kartus per savaitę, nepiktnaudžiaukite karštu vandeniu, nes jis dar labiau išsausins odą bei plaukus. Be to, jiems daugiau žvilgesio suteiksite, jei po plovimo perskalausite šaltu vandeniu. Naudingi ir įvairių žolelių – dilgynių, varnalėšų lapų, medetkų ir kt. – nuovirai.

Žiemą šiukštu neikite į lauką drėgnais plaukais – spaudžiant gerokam šaltukui jie sušals ir ims lūžinėti. Jau nekalbant apie tai, kad taip galima peršalti. Taip pat prieš pat išeinant iš namų nereikėtų naudoti drėkinamųjų purškiklių, kondicionierių ar nenuplaunamų balzamų.

Šepetys – ne draugas

Plaukus apsaugosite ir vietoj šepečio naudodamos šukas. Geriausia, kad jos būtų retais dantukais, medinės (ne geležinės ar plastmasinės). Lūžinėti linkusiems plaukams padėtų toks masažas: medinėmis šukomis iš pradžių šukuokite plaukus priešinga jų augimo kryptimi 3 min., paskui tiek pat laiko jų augimo kryptimi. Masažuoti reikėtų neišsiplovus galvos, jei galiukai labai sausi – prieš tai patepti aliejuku.

Venkite ir dažno džiovinimo, tiesinimo ar garbanojimo žnyplių naudojimo. Jei jau tai neišvengiama, prieš procedūrą naudokite apsauginę priemonę nuo karščio, nenuplaunamą kondicionierių. Specialistai pataria žiemos metu nesižavėti įmantriomis šukuosenomis, gausiai nenaudoti fiksuojamų priemonių, nesiimti tokių procedūrų, kaip cheminis sušukavimas.

Kepurė ar šalis?

Šiltas galvos apdangalas žiemą būtinas, kadangi šaltis neigiamai veikia plaukų svogūnėlius. Todėl plaukai gali imti labiau lūžinėti, prasčiau augti. Tačiau užmaukšlinta kepurė skatina intensyvesnę riebalų liaukų veiklą, dėl to plaukai praranda žvilgesį, nutįsta.

Svarbu, kad pasirinkta kepurė nebūtų per ankšta ir pernelyg prigludusi, netrintų plaukų ir netrikdytų galvos kraujotakos. Taip pat nereikėtų pamiršti galvos apdangalą nuolatos skalbti ir valyti. Išeitis norinčioms nesušalti ir sumažinti plaukų riebalavimąsi – užsimesti šalį arba skarelę. 

Gaivinamosios kaukės

Medaus kaukė: sumaišykite medų ir alyvuogių aliejų (1:1), visą šį mišinį užtepkite ant šaknų 20 minučių. Tada nuplaukite.

Kiaušinio kaukė: 1 arbatinį šaukštelį alyvuogių aliejaus sumaišykite su kiaušiniu (sausiems plaukams naudokite trynį, riebiems – baltymą). Palikite 15–20 minučių, nuplaukite šiltu vandeniu.

Grietinės ir jogurto kaukė: pusę stiklinės grietinės arba natūralaus jogurto įmasažuokite į drėgnus plaukus ir palikite 20 minučių. Nuplaukite šilto bei drėgno vandens kontrastiniu dušu, po to išplaukite šampūnu. Kaukę galite naudoti kas antrą savaitę.

Maistas plaukams

Neriebi žuvis ir mėsa (baltymai skatina augimą), daržovės, vaisiai, žalumynai. Sveikiems plaukams reikalingi vitaminai A, B, C, cinkas, žuvies taukai, pakankamas vandens kiekis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų