Apklausa parodė, kad 85 proc. 60–69 metų vyrų teigia esantys seksualiai aktyvūs, taip pat 60 proc. 70–79 metų amžiaus ir 32 proc. 80 metų ir vyresnių. Nustatyta, kad tokio pat amžiaus moterys yra mažiau seksualiai aktyvios. JAV atlikti tyrimai šiose amžiaus grupėse rodo panašų seksualinio aktyvumo lygį tarp vyrų ir moterų.
Seksas vyresniame amžiuje – sąmoningesnis
Aktyvus seksualinis gyvenimas pozityviai veikia ne tik fizinę, bet ir emocinę sveikatą.
Anot JAV Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų departamento, daugelis vyresnio amžiaus porų jaučia didesnį pasitenkinimą savo seksualiniu gyvenimu dabar nei jaunystėje. Mažiau blaškymosi, daugiau laiko ir privatumo bei dingęs pastojimo pavojus padeda lengviau atsipalaiduoti ir mėgautis savo partneriu. Brandesni žmonės taip pat gali geriau išreikšti tai, ko nori ir ko jiems reikia, o tai skatina užmegzti didesnį intymumą ir ryšį.
Nepaisant to, senstant mūsų kūnas keičiasi, įskaitant svorį, odą ir raumenų tonusą. Kai kurie žmonės tokius pasikeitimus priima labai sunkiai ir jiems darosi nepatogu savo kūne. Pasitaiko nerimo, kad partneriui tapome nebepatrauklūs.
Raktas į sėkmę – atvirumas
Yra keletas būdų, kuriais galite siekti aktyvaus ir malonaus seksualinio gyvenimo. Jei turite partnerį, svarbu su juo atvirai kalbėtis apie patiriamus pokyčius ir nuogąstavimus. Neskubėkite – turite progą užmegzti intymesnį ryšį ir galbūt pažvelgti į savo partnerį kitomis akimis.
Jei jaučiate, kad jūsų partnerio požiūris į seksualinį gyvenimą pasikeitė, neskubėkite suversti kaltės sau. Svarbiausia – atvirai pasikalbėti. Daugelį problemų galima nesunkiai ištaisyti pasitarus su specialistais. Pavyzdžiui, moterims, susiduriančioms su makšties sausumu, vaistininkas ar ginekologas rekomenduos atitinkamą vandens pagrindo lubrikantą.
Daugelį kitų problemų, pavyzdžiui, impotenciją sukelia per dažnas alkoholio vartojimas ar fizinio aktyvumo nebuvimas. Kasdienis pasivaikščiojimas ir sveika mityba pagerins ne tik seksualinį gyvenimą, bet ir bendrą savijautą.
Naujausi komentarai