Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės užsiima seksu iš tiesų to nenorėdami.
Išnagrinėjusi penkias dažniausias situacijas psichoterapeutė Briggita Martel padarė viltingą išvadą: seksas „be aistros“ gali suteikti malonių siurprizų.
...noriu susitaikyti
Pasak psichoterapeutės poros pripažįsta, kad seksu jie užsiima, nes bijo arba nenori likti susipykę su partneriu. Mes stengiamės pajusti žodžių nereikalaujantį artumą, kuris įrodo, kad nieko nepataisomo neįvyko... agresyvumas, kuris gimsta barnio metu, lengvai gali transformuotis į seksualinę energiją. Jausmas, kad galime prarasti mylimą žmogų, stimuliuoja. Toks seksas nekenks poros santykiams, žinoma, jeigu partneriai tuo nepiktnaudžiaus. Tačiau, perspėja B.Martel, jeigu toks bežodis konfliktų sprendimo būdas bus taikomas nuolat, didelė rizika, kad pora gyvens paslėpto agresyvumo, kuris griaus santykius, atmosferoje. Galų gale tai virs nebekontroliuojamu konfliktu.
Idealu būtų prieš taikantis ant pagalvės, nepagailėti laiko ir ramiai pasikalbėti, taip, kad kiekvienas galėtų „užgydyti“ savivertei barnio padarytas žaizdas.
...noriu partneriui suteikti malonumo
Psichoterapeutė įsitikinusi – jeigu poros mylėtųsi tik tada, kai to nori abu, seksualiniams kontaktams per metus suskaičiuoti pakaktų rankų pirštų. Todėl suteikti malonumo partneriui, net jei pats nenorite mylėtis, yra visiškai normalu. Žinoma, jeigu tokie santykiai nėra paremti vertimu paklusti. Kai noras patenkinti kitą tampa pagrindiniu seksualinių santykių motyvu, šie virsta viso labo aukojimusi – tam tikra prasme skausmingu, tačiau ir patogiu, nes nereikia aiškintis, kur dingo geismas.
„Praktikoje esu sutikusi žmonių, kurie prisipažino, sutikdavę mylėtis esą, kad suteiktų malonumą, o iš tikrųjų norėjo tyliai atkeršyti už kokias nors nuoskaudas. Tokia „dovana“ labiau panaši į išmaldą, o partneris jaučiasi žeminamas, – sako B.Martel. – Dovanoti kitam malonumą galima tik tada, kai patys jaučiame tą patį.“
…noriu numalšinti kaltės jausmą dėl neištikimybės
B.Martel įsitikinusi, kad šia klasikine situacija, kuri būdinga ir vyrams, ir moterims, norima sumažinti išdavystės reikšmingumą ir grįžti į „įprastas vėžes“. O kartu įrodyti sau, kad išdavystė buvo „netikra“ – juk vis dar jaučiame seksualinę trauką nuolatiniam partneriui. Kai intymus artumas su juo vėl teikia malonumo, kaltės jausmas iškeliauja. Maža to jausmus ir aistrą kelia tai, kad buvo sulaužyti draudimai ir tai santykiams suteikia daugiau aštrumo.
Tačiau jeigu partneriai ypač vertina ištikimybę, kaltės jausmas pasukus į kairę gali nusverti seksualinius troškimus. Tačiau jeigu seksas su nuolatiniu partneriu po išdavystės tampa tik narcizišku poreikiu pasijusti „geriečiu“ ir tai daroma tik iš pareigos, tokią porą geismas anksčiau ar vėliau apleis.
...noriu išlaikyti mylimą žmogų
„Toks motyvas paremtas baime, kurią dažniausiai išgyvena moterys, – teigia psichoterapeutė. – Apie tai, kiek jis paplitęs, rodo knygų, kaip išlaikyti partnerį, populiarumas. Deja, jeigu tam, kad visam laikui iš mylimo žmogaus galvos išmuštume net menkiausias mintis apie neištikimybę, pakaktų išbandyti Kamasutros pozas, ši knyga būtų kiekvienos poros miegamajame. Tačiau pats stipriausias afrodiziakas yra geismas – laisvas, kaprizingas, brangus. Seksualinio gyvenimo kokybė nematuojama sueičių skaičiumi. O seksas, kad ir du kartus per dieną, dar negarantuoja nei malonumo, nei to, kad partneris nesuks į kairę. „Visada sakau: atsiduodami tik dėl to, kad išlaikytumėte partnerį, rizikuojate parasti save“, – sako B.Martel.
...noriu atsipalaiduoti
Seksas – vienas būdų įtampai panaikinti. Malonumą mums suteikia endorfinai – hormonai, sukeliantys euforijos jausmą. Orgazmas dažniausiai suteikia palengvėjimo jausmą. Tiesa, problemų gali kilti tuomet, jei partneris pajus, kad yra naudojamas it priemonė atsipalaiduoti. Jausmingi prisilietimai, masažas, glamonės, miegas kartu – visa tai taip pat padeda atipalaiduoti, suteikti malonumo partneriui ir nesielgti su juo kaip su objektu.
Naujausi komentarai