Pereiti į pagrindinį turinį

Keturi iš penkių lietuvių teigiamai vertina kaniterapijos naudą vaikams

2013-10-31 05:00
DMN inf.
Shutterstock nuotr.

Apie kaniterapiją yra girdėjęs kas antras Lietuvos gyventojas, o beveik 80 procentų žmonių teigia manantys, kad globos namuose rengiami edukaciniai užsiėmimai su šunimis yra naudingi. Tokius duomenis atskleidė atlikta reprezentatyvi gyventojų nuomonės apklausa.

Kaniterapija Lietuvoje žengia dar tik pirmuosius žingsnius – edukaciniai užsiėmimai su šunimis pradėti rengti tik prieš porą metų, šalyje kol kas yra vos keletas specialiai mokytų ir kaimyninėje Lenkijoje sertifikuotų šunų. Nepaisant to, 52 proc. apklausoje dalyvavusių Lietuvos gyventojų teigia, kad apie kaniterapiją yra jau girdėję. Pasak Lietuvos kinologų draugijos Mokymo centro vadovės Jonaistės Jusionytės, tai puikiai atspindi esamą didelį visuomenės susidomėjimą kaniterapijos galimybėmis. „Apie edukacinius užsiėmimus su šunimis visuomenė pradėjo kalbėti visiškai neseniai, o terminas „kaniterapija“ prieš metus apskritai dar nebuvo vartojamas. Tačiau pastaruoju metu pastebime, kad susidomėjimas užsiėmimais su šunimis labai stipriai išaugo, o labiausiai džiugina didelis norinčiųjų prisijungti prie šios iniciatyvos žmonių skaičius“, – pasakoja J. Jusionytė.

Apklausos duomenys taip pat atskleidė, kad 78 procentai gyventojų teigiamai vertina edukacinių užsiėmimų naudą vaikų globos namuose. J. Jusionytė aiškina, kad toks įvertinimas suteikia daug motyvacijos aktyviai plėtoti kaniterapijos idėją Lietuvoje. „Edukacinius užsiėmimus su šunimis Lietuvoje rengia žmonės, kurių varomoji jėga yra jų iniciatyvumas ir noras padėti tiems, kuriems pagalba yra būtina. Tokio pobūdžio veikloje visuomenės palaikymas šiems žmonėms yra išskirtinai svarbus. O tai, kad edukacinių užsiėmimų naudą suvokia absoliuti dauguma gyventojų, nuteikia nepaprastai pozityviai ir suteikia jėgų bei noro ir toliau aktyviai dirbti bei padėti vaikams“, – teigia J. Jusionytė.

Apie apklausą:

Gyventojų apklausą atliko rinkos tyrimų ir konsultacijų bendrovė „Prime Consulting“. Apklausa buvo atliekama spalio 23 – 27 dienomis. Jos metu apklausta 509 gyventojai.

Apie kaniterapiją:

Pirmojo lygio kaniterapija (susitikimai su šunimis) - žmogaus susitikimui su šunimi konkretūs tikslai nėra užsibrėžiami. Svarbiausia tokių užsiėmimų metu – šuns ir žmogaus kontakto užmezgimas, teigiamai veikiantis emocijas.

Antrojo lygio kaniterapija (mokymasis su šunimis) – intensyvesnis bendravimas su šunimis, kurio metu šuo gali būti pasitelkiamas kaip „mokomoji priemonė“ (pavyzdžiui, mokomasi kaip tinkamai elgtis su gyvūnais) arba motyvuojanti priemonė mokantis tam tikrų dalykų (šuns dalyvavimas mokymosi procese).

Trečiojo lygio kaniterapija (terapija, pasitelkiant šunis) – šuns dalyvavimas kompleksiniuose terapiniuose užsiėmimuose, siekiant iš anksto numatytų tikslų. Šuns vaidmuo užsiėmimuose priklauso nuo sprendžiamos problemos. Bendravimas su šunimi skirtas žmonių psichiniams, emociniams, socialiniams bei kognityviniams gebėjimams stiprinti. Terapijos programa iš anksto aptariama ir suderinama su specialistais, dirbančiais su konkrečiu pacientu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų