Išgerti vitaminų – į parduotuvę
Vitaminų galima gauti ir parduotuvėje. Keliasdešimt klaipėdiečių kiekvieną dieną eina į šalia Senojo turgaus įsikūrusią parduotuvę ir čia pat išgeria stiklinaitę želmenų sulčių. Kasdienė natūralių organizmui naudingų medžiagų porcija kainuoja tris litus.
Spaudžia iš karto
Javų želmenų sultys išspaudžiamos čia pat ir patiekiamos šviežios. Parduotuvės savininkė Vilma Lakavičienė kuokštą želmenų įkiša į specialią sulčių spaudimo mašinėlę ir išspaustas sultis tuoj pat paduoda pirkėjui.
Pradedantiesiems tenka 10 gramų sveikatos eliksyru vadinamų sulčių, o kasdien sultis geriantys klaipėdiečiai gauna po 30 gramų sulčių. Būtent tiek šviežių javų želmenų sulčių reikia išgerti, kad organizmas gautų visų per dieną žmogui reikalingų vitaminų ir mineralų, padedančių stiprinti organizmą.
Šviežius želmenis V.Lakavičienė keletą kartų per savaitę parsiveža iš Tauragės rajone esančio nuosavo ūkio. Auginti ir prižiūrėti javų želmenis moteriai padeda giminaičiai.
Parduotuvės savininkė dienraščiui teigė, kad pirkti ką tik išspaustas sultis nėra daug brangiau nei įsigyti želmenų ir iš jų sultis spausti patiems.
Sultyse – visi vitaminai
Įvairūs tyrimai parodė, kad želmenų sultyse yra visų gamtoje egzistuojančių natūralių vitaminų. Sultyse yra ypač daug vitaminų C, E, provitamino A, randama virš 90 rūšių mineralinių medžiagų, enzimų, 17 amino rūgščių ir kitų organizmui naudingų medžiagų.
Nors javų želmenų sultys ir nėra vaistas, jose esančios medžiagos padeda stiprinti organizmą, valo kraują, pagreitina medžiagų apykaitą, reguliuoja organizmo rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. Jas patariama gerti prieš ir po operacijų, sveikstant po įvairių ligų, norint sulieknėti, intensyviai sportuojantiems, nėščioms ir maitinančioms motinoms.
Pasak parduotuvės savininkės V.Lakavičienės, daug reklamos želmenų sultims nereikia. Žmonės apie jų poveikį dažniausiai sužino vieni iš kitų. Populiarėja ir kiti parduotuvėje parduodami ekologiniuose ūkiuose išauginti produktai. Čia galima nusipirkti dar kelių sveikatą stiprinančių produktų – šaltalankių sulčių, žolelių arbatų bei medaus gaminių.
Ateina kasdien
Nuo 11 ryto parduotuvės „Želmenų sultys“ durys neužsidaro keletą valandų. Pasak V.Lakavičienės, daugelis klaipėdiečių išgerti vitaminų ateina ar atvažiuoja iki pietų, vėliau užklysta vos vienas kitas pirkėjas.
Dienraščio žurnalistai per pusvalandį parduotuvėje sutiko keliolika klaipėdiečių. Žmonės nusipirkdavo sulčių, porą minučių palaikydavo jas burnoje, o nuriję užsigerdavo vandeniu.
Daugelis mielai dalijosi savo patirtimi, tačiau apie želmenų sulčių poveikį tikslios nuomonės dar neturėjo. Kadangi parduotuvė atsidarė vasario pabaigoje, didžioji dalis čia besilankančių klaipėdiečių sultis kasdien geria daugmaž po porą savaičių.
Klaipėdietė Lina Skripkauskienė „Klaipėdai“ pasakojo, kad perskaičiusi apie želmenų sulčių naudą spaudoje ir pažiūrėjusi keletą reportažų per televiziją, mėgino pati auginti želmenis namuose ir spaudė iš jų sultis. Moteris prisipažino, kad šį užsiėmimą metė jau po savaitės – per daug vargo.
Geriau nei alus
Žibute prisistačiusi vyresnio amžiaus klaipėdietė dienraščiui sakė, kad išgerti porciją želmenų sulčių ji ateina pėsčiomis. Moteris juokavo, kad kasdienė kelių kilometrų kelionė taip pat naudingai veikia kaip ir sultys. Sužinojusi, kad žurnalistai ketina rašyti apie parduotuvę, ji nuogąstavo, kad dabar sulčių teks laukti ilgesnėje eilėje. Ponia Žibutė taip pat tikino, kad, nepaisant to, jog yra pensininkė, gali sau leisti už sultis mokėti po 3 litus.
Naujausi komentarai