Paskutiniai paruošiamieji darbai ir automobiliai kuriami žygiui. Šešių lietuvių bičiulių kompanija trimis „Mercedes-Benz“ markės automobiliais per 20 dienų žada nuriedėti 10 tūkst. kilometrų.
Pagrindinis ir galutinis kelionės tikslas – aplankyti Vakarų Afrikoje, Malyje, gyvenančią dogonų genį, kildinančią save iš Sirijaus dvinarės žvaigždės planetos.
Kelionės, kuri prasidėjo naktį iš šeštadienio į sekmadienį, išlaidos, planuojama, sieks 10 tūkst. Lt.
„Oficialiai apie kelionę pasakėme rugpjūčio viduryje. Kaip studentai rimtai ruošėmės paskutines kelias savaites“, – į automobilį kraudamas atsargines padangas prieš pat kelionę lrt.lt pasakoja vienas kelionės organizatorių Ugnius Stančius, pridurdamas, kad vos tik pradėjus planuoti kelionę norinčių vykti į Afriką buvo 20.
„Sakė: važiuojam, lekiam, viską darom, [klausė], kur atvežti pinigus. Priešpaskutinis važiuotojas apsisprendė užvakar vakare, o paskutinis – vakar. Jie tyliai buvo pasidarę skiepus, bet vis norėjo, kad mes įkalbėtume“, – apie avantiūristų grupės susidarymą kalba U. Stančius.
„Stengsimės nuvažiuoti kuo greičiau, bet neprarandant saugumo. Lietuva – Lenkija – Vokietija – Prancūzija. Per 3–4 dienas būsime Ispanijoje, tada persikelsime per Gibraltarą ir Afrikoje norime praleisti daugiau laiko“, – kelionės maršrutą dėsto pašnekovas. Įvertinti ir pavojai – antra pusė Mauritanijos keliautojus esą pasitiks blogais ir itin smėlėtais keliais.
Svarbiausias dalykas, pasak U. Stančiaus, yra skiepai, kuriais reikėjo pasirūpinti dar prieš kelionę. Su avantiūristais keliauti turi ir pasas, vairuotojo pažymėjimas, vaistai, palapinė, miegmaišis, žemėlapis, valgymo įrankiai bei visa kita, būtiniausia žygiui. Tačiau kelionės programoje griežtai įspėta – asmeninio bagažo svoris neturi viršyti 20 kg.
U. Stančius neslepia – kelionės išlaidos vienam žmogui atsieis 10 tūkst. litų. Į šią sumą įskaičiuota vieta automobilyje, kuras, keltų bilietai, maistas, ekskursijos ir gido paslaugos, taip pat nakvynė viešbučiuose bei palapinėse, sveikatos draudimas ir vizos. Be šios sumos dar papildomai teks susimokėti už lėktuvo bilietus kelionei atgal ir pramogas.
Automobilius tikisi parduoti
Kartu su keliautojais į žygį patrauks trys 1979–1982-ųjų metų „Mercedes-Benz 123“ markės dyzelinių variklių automobiliai. Kaip keleiviai juokauja, šiuos automobilius galima nesunkiai pataisyti ir plaktuku, be to, jie yra itin patikimi. U. Stančius neslepia, kad automobilius Afrikoje tikimasi parduoti – pastarieji ten itin populiarūs ir perkami.
Visgi pagrindinis ir galutinis kelionės tikslas – aplankyti vieną įdomiausių Afrikoje gyvenančių tautų – dogonų, kuri, kaip teigė U. Stančius, kildina save iš Sirijaus dvinarės žvaigždės planetos.
„Šitą dalyką jie teigia jau trylika amžių. Nuo tada, kai jie buvo sutikti keliautojų iš Europos, o mūsų astronomai šį dalyką patvirtino“, – lrt.lt pasakoja U. Stančius. Jis teigia, kad apie šią gentį sužinojo ir keliauti nusprendė ekspedicijos vadovas Balys Bardauskas, o konsultacijų sulaukė iš grupės „Skamp“ nario Viktoro Diawaros.
„Patys mes ne pirmą kartą išvažiuojame toliau – prieš du metus mūsų idėjinis vadas B. Bardauskas dalyvavo kasmetiniame dykumų Dakaro ralyje, o praeitais metais aš turėjau kelionę į Mongoliją su ekspediciniais sunkvežimiais.
Dabar man verda kraujas, nes matau draugų pašaipias šypsenas – jie labai skeptiškai į visa tai žiūri. Tai yra avantiūra – be jokių abejonių. Bet tai ne pirmas kartas, tad manau, mums viskas puikiai pasiseks“, – įsitikinęs U. Stančius. „Man atrodo, jūs iš Europos neišvažiuosit...“ – šūkteli viena keliautojus išlydinčiųjų.
Naujausi komentarai