Moterys vienu metu gali atlikti kelis darbus: žaisti su vaikais, gaminti valgyti, kalbėti telefonu ar net žvilgterti į televizorių. Tačiau vairuoti automobilį - labai atsakinga veikla, kurios metu reikėtų visą dėmesį sutelkti tik į tai.
Kad ir kaip besirūpintų vaikais mama, vairuoti - tikrai atsakinga veikla ir per daug blaškytis negalima. Kaip elgtis, jei vaikai ir nori gerti, ir valgyti, jiems nusibosta sėdėti, nori pasikalbėti, pažaisti ir t.t. Apie tai, į ką reikėtų atkreipti dėmesį mamai, kad kelionė su vaikais būtų saugi, kalbėjomės su „Sportinio vairavimo centro" direktoriumi Andrejumi Savčenko.
Prieš kelionę susiplanuoti kelionės maršrutą, pasiruošti viską, ko gali prireikti kelyje ar sustojus
Labai svarbu iki kelionės, nesvarbu ar ji trumpa, ar ilga, susiplanuoti, kur važiuosite. Užsitikrinti, ar vaikai sėdi patogiai, ar gerai prisegti ir pan.
Vertėtų nepamiršti, kad kokie svarbūs vaikai ir jų poreikiai bebūtų, vairuojant svarbiausia - nuvežti vaiką ar vaikus sveikus ir gyvus, o duoti vaikams atsigerti, užkąsti ar pakeisti sauskelnes reiktų arba prieš kelionę, arba jei labai prireikė kelyje - sustoti. Be to, duoti vaikams gerti ar valgyti, kai juda automobilis, irgi yra ne saugu, juk gali užspringti, apsipilti ir pan. be to, kaip mes auklėsime vaikus, taip jie ir elgsis, taigi nuo pat pradžių pratinti vaikus, kad mama vairuoja, o jeigu ko nors nori - sustosime, kai galėsime. Vis dėl to, vaikai neturėtų trukdyti mamai vairuoti.
Ir auklėti vaiką taip, kad mama vairuoja, palauk, sustosime, visas gyvenimas turi būti toks, vaikas prisegtas jam viskas gerai, ir vaikas neturi trukdyti.
Ilgose kelionėse sustojimai
Išsiruošus į ilgesnę kelionę apgalvokite, kur galėtumėte sustoti. Sustojimus reikėtų planuoti tik poilsio aikštelėse, kur vaikai galėtų saugiau pasivaikščioti, ne kelkraštyje. Sustojimų metu ir pati mama pailsės, ir vaikai pajudės, nes nuo sėdėjimo vienoje vietoje ar net padėtyje vaikai pavargsta, todėl sustojimų metu svarbu pajudėti, pažaisti, kad paskui kelionėje vaikai netrukdytų vairuoti. Jei pavyksta, kelionės laiką irgi suplanuokite taip, kad vaikai kelionėje miegotų, tai kad važiuotumėte per pietų miegą arba ryte kelkite anksčiau, kad jie ir pietų užmigtų anksčiau. Jei įmanoma, imti kažką iš suaugusių kartu: jei nevyksta tėtis, tai galėtų būti močiutė ir pan. kad galėtų vaikus užimti.
Žaidimai vaikams
Kelionėje vaikai gali žaisti ir žaidimus, tačiau tai turėtų būti tokie žaidimai, kurie netrukdytų mamai vairuoti, neturi reikalauti didelio mamos įsikišimo ar dėmesio. Mamai svarbu, kad vaikai kažkuom užsiėmę, bet jai netrukdo.
Pasirūpinti vaikų patogumuVisų pirma sodinant vaikus patikrinti, ar diržai užsegti taisyklingai, ar ne per daug veržia. Kelionei aprengti ne per šiltai, kad paskui neperkaistų. Pripratinti prie tokios tvarkos, kad tualetas -sustojimuose, gerti, valgyti taip pat.
Vaiko saugumas
Prisegti vaiką saugos diržais - būtina. Jei vaikas dar tokio amžiaus, kad turi būti sodinamas į automobilinę kėdutę, turi būti pratinamas sėdėti joje kiekvienos kelionės metu. Laikytis tokio susitarimo, kad mama nepajudės tol, kol vaikai nebus prisisegę.
Ir pabaigai palinkėtume prie vairo sėsti geros savijautos ir pailsėjusioms.
Naujausi komentarai