Pereiti į pagrindinį turinį

70 tūkst. Lt iš sąskaitų pagrobusių įtariamųjų byla keliauja į teismą

2013-06-13 19:04
70 tūkst. Lt iš sąskaitų pagrobusių įtariamųjų byla keliauja į teismą
70 tūkst. Lt iš sąskaitų pagrobusių įtariamųjų byla keliauja į teismą / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kauno apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje devyni asmenys kaltinami galimai neteisėtai įgiję svetimas banko mokėjimo korteles, naudotojų tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis. Taip pat neteisėtai disponavę, inicijavę ir atlikę neteisėtas finansines operacijas su svetimomis piniginėmis lėšomis bankų sąskaitose.

Nustatyta, kad savo lėšų neteko 23 asmenys, o bendra pasisavintų lėšų suma daugiau kaip 70 tūkst. 600 litų, ketvirtadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

Ikiteisminį tyrimą atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų tyrimo padalinių pareigūnai.

"Bendromis teisėsaugos pareigūnų pastangomis pavyko išaiškinti net 23 sukčiavimo ir neteisėto finansinių operacijų inicijavimo bei atlikimo, panaudojant svetimas elektronines mokėjimo priemones, epizodus“, - sako tyrimui vadovavęs ir jį organizavęs Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokuroras Rimvydas Valentukevičius.

Baudžiamojoje byloje taip pat surinkta duomenų dėl kelių dešimčių svetimų tikrų bankų mokėjimo kortelių, jų ir jų naudotojų duomenų neteisėtų įgijimų, laikymo ir perdavimo, suklastotų elektroninių mokėjimo priemonių laikymo.

Visi devyni kaltinamieji veikė Lietuvoje, o dar vienas iš pagrindinių organizuotos grupės ir nusikalstamos veiklos iniciatorių - Australijoje. Šios šalies teisėsaugos institucijos jo atžvilgiu taip pat vykdo baudžiamąjį persekiojimą - jis yra teisiamas už panašaus pobūdžio sukčiavimo veiklą.

Dalis ištirtų nusikalstamų veikų buvo daroma pasitelkus kompiuterinę techniką. Tyrimo sudėtingumą lėmė tai, kad ši nusikalstama veika buvo vykdoma naudojantis Australijos teritorijoje esančiomis tarnybinėmis stotimis.

Duomenys apie dviejų Lietuvos teritorijoje veikiančių bankų klientų elektroninės bankininkystės kodus ir slaptažodžius buvo renkami sukūrus ir užkrėtus šių bankų klientų kompiuterius žalingu programiniu kodu (kompiuteriniu virusu). Vėliau nuotoliniu būdu, neteisėtai prisijungus prie nukentėjusiųjų kompiuterių ir jų sąskaitų bankuose, apgaule buvo užvaldytos Lietuvos piliečių bankų sąskaitose esančios piniginės lėšos.

Australijoje atliktos kratos metu pas nusikalstamos veikos organizatorių buvo rasta daugiau nei 250 Lietuvos bankų klientų prisijungimo prie elektroninės bankininkystės slaptažodžių bei kintamų atpažinimo kodų. Taip pat rasta sąskaitų ir bankų mokėjimo kortelių numerių, sąskaitų savininkų duomenų, banko sąskaitų, kreditinių kortelių numerių, savininkų asmens duomenų, bei kitų asmeninių duomenų. Šio asmens atžvilgiu Generalinė prokuratūra yra išsiuntusi teisinės pagalbos prašymą dėl jo perdavimo Lietuvai.

Be pastarojo įtariamojo, nuo ikiteisminio tyrimo Tailande ir Jungtinėje Karalystėje yra pasislėpę dar trys įtariamieji. Jų atžvilgiu taip pat išduoti Europos arešto orderiai, vieną jų prašoma išduoti Tailando Karalystės teisėsaugos institucijų.

Tyrimas pradėtas gavus dviejų Lietuvos bankų pareiškimus. Lietuvos Baudžiamajame kodekse už padarytas nusikalstamas veikas griežčiausia numatyta bausmė - laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Trys šios organizuotos grupės bendrininkai buvo pripažinti kaltais ir nuteisti už sukčiavimą dar 2012 metais.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų