Premjeras Saulius Skvernelis tvirtina, kad dar per anksti kalbėti apie progresinių mokesčių įvedimą.
Seimui antradienį teikiamos socialdemokratų darbo ir konservatorių atstovų pataisos dėl naujų gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifų nustatymo.
Konservatoriai Žygimantas Pavilionis, Paulius Saudargas ir Laurynas Kasčiūnas siūlo metinių pajamų dalį iki 21,6 tūkst. eurų metus, apmokestinti 12 proc., o viršijančią – 19 proc. mokesčio tarifu. Konservatoriai taip pat siūlo naikinti 5 proc. tarifą, kuris dabar taikomas individualios veiklos pajamoms.
Buvę ir esami socialdemokratai Algirdas Sysas, Andrius Palionis bei Rasa Budbergytė nuo 2018 metų liepos siūlo įvesti keturis – 15–20 proc. – GPM tarifus: pajamoms, kurios per metus neviršytų 20 tūkst. eurų, siūloma taikyti 15 proc. GPM tarifą, pajamų daliai nuo 20 tūkst. iki 30 tūkst. eurų – 16 proc., nuo 30 iki 40 tūkst. eurų – 17 proc., o didesnėms kaip 40 tūkst. eurų – 20 proc. tarifą. Šie tarifai būtų taikomi apskaičiuojant ir deklaruojant 2019 metų ir vėliau gautas pajamas.
Spalio viduryje Seime pristatydamas 2018 metų biudžeto projektą finansų ministras Vilius Šapoka parlamentarus įspėjo, kad progresiniai mokesčiai Lietuvoje nepasiteisintų, nes šalyje per mažai daug uždirbančiųjų.
Vyriausybės vadovas antradienį komentuodamas parlamentarų pasiūlymus sakė, kad dėl progresinių mokesčių būtina išsami analizė ir ekspertų diskusija.
„Tai tikrai nėra šių metų diskusijos klausimas. Esminė mokesčių pertvarka reikalauja gerokai didesnės analizės, ekspertų pasitelkimo. Nemanau, kad šiais metais turėtume šį klausimą svarstyti“, – teigė S. Skvernelis.
„Šiemet svarbiausi tie pakeitimai, kurie yra pasiūlyti Vyriausybės, kas eina su biudžetu, tai yra investicijų skatinimas, technologijoms lengvatos, „Sodros“ mokesčių pertvarkymas“, – kalbėjo premjeras.
Naujausi komentarai