Pereiti į pagrindinį turinį

A. Armonaitė: gynybos finansavimas nebeturėtų būti didinamas keliant mokesčius

2024-09-05 09:15

Planuojant, jog šiemet gynybos finansavimas pasieks 3,2 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad išlaidos krašto apsaugai toliau turėtų būti didinamos ne keliant mokesčius, o iš ekonomikos augimo, skolintų lėšų.

A. Armonaitė: gynybos finansavimas nebeturėtų būti didinamas keliant mokesčius
A. Armonaitė: gynybos finansavimas nebeturėtų būti didinamas keliant mokesčius / T. Biliūno / BNS nuotr.

„Su mokesčiais jau reikėtų sustoti. Buvo pakeltas ne tik pelno mokestis, buvo pakelti ir akcizai, ir t. t. Ekonomika auga, šiemet 2,2 proc., kitąmet 2,8 proc. prognozuojama. Nesugadinkime to – finansuoti gynybą galima iš ekonomikos augimo, iš geriau surenkamo biudžeto, iš skolintų lėšų taip pat“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A. Armonaitė.

Be to, pasak ministrės, gynybai finansuoti galima skirti ir valstybės institucijų nepanaudotas lėšas, kurių, jos teigimu, vien pernai nepanaudota apie 160 mln. eurų. Šios lėšos, anot jos, šiuo metu gali būti skirtos tik biudžeto deficitui mažinti.

„Tokių įvairių idėjų turime ir tikiuosi, kad gynybos finansavimo klausimai nebus paliekami tik fiskalinėse, mokestinėse diskusijose, nes tai nėra vien tik apie mokesčių didinimą“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Vyriausybė rugpjūtį skyrė papildomus 130 mln. eurų ginkluotės sistemoms įsigyti. Pasak Finansų ministerijos, skyrus šias lėšas gynybos finansavimas šiemet pasieks 3,2 proc. BVP.

Birželio pabaigoje priimtas gynybos finansavimo priemonių paketas, kuriame, be kita ko, numatyta 1 proc. punktu iki 16 proc. padidinti pelno mokestį, didinti tabako ir alkoholio, kuro akcizus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra