„Pinigai, kuriuos moka žmogus, jau kartą yra apmokestinti, tai, aišku, jų nereikia apmokestinti dar“, – BNS teigė A. Sysas.
Vis dėlto, pasak jo, apmokestinti būtų galima nebent tas lėšas, kurių pats žmogus neuždirbo. Tačiau politikas pripažįsta, kad ši dalis būtų labai maža.
„Ta suma (vienkartinė išmoka – BNS) galėtų būti išdalinta į dvi dalis: viena apmokestinama, kita ne. Tai žmogaus sukaupta dalis bei iš valstybės gaunama 1,5 proc. paskata ir gal dar tos lėšos, kurias fondas investavęs uždirbo. Tos pastarosios dvi įplaukos galėtų būti apmokestinamos GPM, kaip ir kitos pajamos, kurias gauna žmogus“, – aiškino A. Sysas.
„Tada kyla klausimas, ar apmokestinimas nebūtų didesnė prabanga administruojant nei neapmokestinimas. Reikėtų skaičiuoti kaštus ir naudą. Čia ne tos sumos, kurios atneštų daug pinigų į biudžetą“, – pridūrė parlamentaras.
Finansų ministerijos Vyriausybei taip pat siūlo ateity neapmokestinti pensijų fondų vienkartinių išmokų – ministrų kabineto išvados yra paprašęs Seimas, svarstydamas Pensijų kaupimo įstatymo pataisas. Jas pasiūlė aštuoni pasibaigusios kadencijos opozicijos parlamentarai.
A. Sysas įsitikinęs, kad gavęs neigiamą Vyriausybės išvadą dėl pataisų komitetas jai pritars.
Dabar šios išmokos irgi neapmokestinamos, tačiau Konstituciniam Teismui kovą paskelbus, kad turi būti numatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimo sutartį dėl svarbių priežasčių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei kai kurie parlamentarai pateikė pluoštą pataisų, o tarp jų – vienkartinių išmokų apmokestinimas.
Naujausi komentarai