Pereiti į pagrindinį turinį

Degtinės už 1 eurą ir juokingai pigių vaistų – į Baltarusiją

2017-04-27 09:17
DMN inf.

Bent keturis–penkis kartus per savaitę iš Vilniaus centro Baltarusijos link pajuda lietuvių pilni autobusai. Nors šie autobusai vadinami turistiniais, iš tiesų nemažai buvusias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdas norinčių pamatyti lietuvių atgal į tėvynę grįš pilnais krepšiais pigių baltarusiškų vaistų, trikotažo ir alkoholinių gėrimų.

„Shutterstock“ nuotr.

„Vaistai ir alkoholis ten net dar pigesni nei Lenkijoje“, – tarpusavyje šnabždasi turistai. Šį ketvirtadienio vakarą LNK laidoje „Valanda su Rūta“ išvys, dėl ko verta važiuoti ne tik į lietuvių taip pamėgtus Suvalkus, bet ir į neatrastą Gardiną Baltarusijoje.

Čia apsilankiusios laidos žurnalistės liko nustebintos neįtikėtinai žemų vaistų kainų. Kol pensininkai Lietuvoje už paskutinius centus perka vaistus, gudresnieji lekia į Gardiną, kur vaistai kainuoja net iki keliolikos kartų pigiau. Lapelis lietuvių taip pamėgto validolio kainuoja apie 0,17 eur, citramono – 0,55 eur, 10 tablečių aspirino – 0,17 eur, 20 tablečių paracetamolio – 0,58 eur, 50 „angliuko“ tablečių – 0,60 eur.

Labai populiari tarp lietuvių trauktinė su ženšeniu, ji kelia potenciją. Lietuviai sako, kad jiems čia pigu, todėl alkoholio veža tiek, kiek leidžiama, berods 16 litrų alaus ir dar keletą litrų stipriųjų gėrimų.

Iki Gardino nuo Vilniaus – viso labo 160 km. Jeigu ne ilgas laukimas pasienyje, kelionė autobusu užtruktų tik apie dvi valandas, tačiau dar tiek pat ar net daugiau tenka pralaukti Baltarusijos pasienio poste. Neseniai lietuviams, norintiems aplankyti Gardiną ir jo apylinkes, atsivėrė bevizio režimo galimybė. Turistai čia aplanko vietos įžymybes: kadaise Vytauto Didžiojo valdytą pilį, seniausią mieste veikiančią, dar Kijevo Rusios kunigaikščių laikus menančią stačiatikių Šv. Boriso ir Glebo cerkvę, Šv. Pranciškaus Ksavero Gardino katedrą ir įspūdingus Augustavo vandens kanalus.

Daugelyje lankomų objektų turistus pasitinka lietuviški užrašai ir lietuviškai besisveikinantys prekeiviai. Ponia Natalija prekiauja sidabro dirbiniais ir be jokio akcento beria lietuviškus pasisveikinimus. „Čia turistų iš Lietuvos labai daug, ypač savaitgaliais atvažiuoja, nemažai perka, mėgsta sidabrinius kryželius“, – pasakoja prekeivė. Šalia Vytauto Didžiojo pastatytos pilies prekiauja šiek tiek lietuviškai kalbantis kalvis. Jis tikina, kad patys turtingiausi ir išlaidžiausi žmonės atvažiuoja iš Vilniaus.

Labiausiai nustebina gastronomo pardavėja, kuri, nors ir nekalba lietuviškai, tačiau iškart atpažįsta lietuvius. „Jie perka alkoholį, labai populiari tarp lietuvių trauktinė su ženšeniu, ji kelia potenciją. Lietuviai sako, kad jiems čia pigu, todėl alkoholio veža tiek, kiek leidžiama, berods 16 litrų alaus ir dar keletą litrų stipriųjų gėrimų“, – pasakoja pardavėja. Litras degtinės čia kainuoja vos 1 eurą.

Ketvirtadienio vakarą, 19 val. 30 min. LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ bus keliaujama sutaupyti ne tik į Baltarusiją ar Lenkiją, bet ir į Tailandą. Kodėl lietuviai nepatenkinti gyvenimu savo šalyje, kodėl jie emigruoja, kodėl kelia kaimyninių valstybių biudžetą?

Laidoje dalyvavusi Tarptautinės migracijos organizacijos biuro vadovė Lietuvoje Audra Sipavičienė tikina, kad emigracijos srautams įtakos nebeturi šalies ekonominiai rodikliai, žmonės nepajunta, kad padidėjo atlyginimas, kad padidėjo BVP ar mažėja nedarbas. „Lietuvoje jie jaučiasi nesaugūs, todėl ir išvažiuoja“, – liūdną tiesą rėš migracijos ekspertė.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų