Į diskusiją susirinkę verslo ir valstybės institucijų atstovai svarstė, kokius interesus Lietuva turėtų ginti pirmininkavimo ES laikotarpiu. Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) prezidento Žilvino Šilėno teigimu, daugelis pirmininkavimą įsivaizduoja kaip šventę, į kurią suvažiuoja daug svečių iš užsienio. Pamirštama, kad tai proga Lietuvai pasirūpinti savo interesais. Kita vertus, ekspertai nurodo, jog mūsų šalies pozicija dažniausiai būna tokia nelanksti ir neišdiskutuota, kad jos ginti net neverta. Atkreiptas dėmesys, kad su ekonominėmis problemomis Lietuva vis dažniau ima kovoti bausmėmis ir pamažu tampa policine valstybe, rašo 15min.lt.
Diskusija nevyksta
„Ar galime trečdalį Lietuvos gyventojų paversti oficialiais nusikaltėliais? Ar tapsime policine valstybe?“, – klausė Ž.Šilėnas.
„Pirmininkavimą galima prilyginti regbiui. Gavom kamuolį ir turime sužaisti kaip galima naudingiau. Bijau, ar vardan gražaus žaidimo nebus paaukoti Lietuvos interesai. Daug kas įsivaizduoja pirmininkavimą kaip šventę. Privažiuos daug žmonių. Didžiausias rūpestis – kaip gražiai pasirodyti“, – sakė Ž.Šilėnas.
Verslo negirdi
„Jei mūsų pozicija tokia griežta, tai kam ji iš viso reikalinga? Gal geriau tegul praeina britų pozicija?“, – klasė R.Skyrienė.
„Gal pirmininkavimo laikotarpiu ne tik dovanėles išdalinsim, bet apginsim ir savo interesus. Jei Lietuvos įstatymai su verslu derinami, tai europiniai dokumentai dažniausiai ne. Tarkim, kalbant apie tabako gamintojus dominuoja sveikatos ministro pozicija, kuri yra prieš tabako gaminius. Bet nepaisoma, kad turime didžiulį gamintoją, kuris moka mokesčius ir kuria darbo vietas“, – dėstė Investuotojų forumo direktorė Rūta Skyrienė.
Ji atkreipė dėmesį, kad pagal pirmininkavimo etiką Lietuva savo pozicijos stumti negalės. Reikės ieškoti partnerių.
Naujausi komentarai