Pereiti į pagrindinį turinį

Ekonomistas Ž. Mauricas: Lietuva rinksis tarp žalios ES ir atominės Rusijos

2014-10-08 10:26
BNS inf.
Ekonomistas Ž. Mauricas: Lietuva rinksis tarp žalios ES ir atominės Rusijos
Ekonomistas Ž. Mauricas: Lietuva rinksis tarp žalios ES ir atominės Rusijos / DMN archyvo nuotr.

Lietuvai ateityje teks rinktis tarp žaliąją energetiką skatinančios Europos Sąjungos ir branduolinę energetiką plėtojančios Rusijos, teigia „Nordea“ banko ekonomistas. Pasak Žygimanto Maurico, Lietuva galės rinktis alternatyvius energijos išteklius.

„Rusija labai mažai investavo į elektros naujus generavimo šaltinius, bet planai yra ambicingi. Bet kas stebina, kad jie investuos ne į žaliąją, į atominę energetiką. Iš Vakarų mes matysime žalią Europą, bet Rytuose mes vis dar turėsime atomu ir dujomis gaminamą elektrą“, - trečiadienį žurnalo „Valstybės“ Lietuvos energetikos konferencijoje sakė Ž.Mauricas.

Pasak jo, didžiausios investicijos per artimiausius du dešimtmečius pasaulyje teks atsinaujinantiems elektros gamybos šaltiniams.

„Artimiausius 20 metų 60 proc. visų investicijų atiteks atsinaujinantiems šaltiniams. (...) Elektros gamyba iš atsinaujinančių šaltinių sieks apie 35 proc.“, - sakė Ž.Mauricas.

Jo teigimu, jeigu ES nepasisektų su atsinaujinančiais energetikos šaltiniais, Lietuva galės žvelgti į Rusiją arba atvirkščiai.

Ekonomistas atkreipė dėmesį, kad Europoje gali kilti problemų dėl didelių investicijų į energijos taupymą. Pasak jo, nors pasauliniu mastu energijos poreikis ateityje augs, tačiau ES gali tapti regionu, kur paklausa smuks ir tai stabdys investicijas į gamybos šaltinius.

„Europos Sąjunga daugiausiai investuoja į energijos taupymą - tai yra išskirtinis Europos Sąjungos bruožas. Tai nėra labai gerai energetikos sektoriuje bendrai, nes jeigu tie planai bus įgyvendinti (...), Europa taps vienu iš nedaugelio regionų, kur sparčiai mažės energijos paklausa, ir tai neskatina investuoi į kitus energetikos generavimo pajėgumus“, - teigė Ž.Mauricas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų