Pereiti į pagrindinį turinį

V. Šapoka: dėl lengvatinių paskolų sąlygų verslui jau susitarta su bankais

2020-04-02 06:57

Finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad siekiant pagreitinti valstybės paramą nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui, dėl paskolų sąlygų jau susitarta su bankais ir po kelių dienų įmonės jau galės skolintis.

Vilius Šapoka
Vilius Šapoka / K. Kavolėlio / Fotobanko nuotr.

„Vakar turėjome paskutinį pokalbį su bankais dėl pagrindinių sąlygų, yra susitarta dėl jų, dalis priemonių jau startavo, o  kitos startuos artimiausiu metu. Manau, kad tai tikrai ne savaičių, o dienų klausimas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė V. Šapoka. 

„Tikrai girdime verslo nuogąstavimus. „Invega“ dirba labai sparčiai“, – pridūrė ministras.

Šią savaitę Vyriausybė paskelbė tris pagrindines priemones, skirtas palaikyti verslo likvidumą – paskolų „atostogas“, garantijas ir paskolas su valstybės garantija. „Atostogų“ priemonė, pasak Vyriausybės atstovų, startuoja jau šią savaitę, ji skirta įmonėms padengti palūkanas už paskolas.

Tuo metu garantijos turėtų startuoti kitą savaitę. „Invegos“ vadovas Kęstutis Motiejūnas pirmadienį sakė, kad tam numatyta virš 800 mln. eurų – tiek paskolų valstybė pasirengusi garantuoti bankams už verslo paskolas.

Tuo metu lengvatinės paskolos bus skiriamos labiausiai nuo koronaviruso nukentėjusioms įmonėms, pirmiausia smulkioms ir vidutinėms.

Be to, „Invega“ artimiausiu metu paskelbs naujų priemonių įmonių likvidumui palaikyti.

Vyriausybė prieš porą savaičių patvirtino beprecedentį ekonomikos skatinimo paketą. Jame ekonomikos skatinimui buvo numatyta 1 mlrd. eurų, po pusę milijardo – sveikatos apsaugai, darbo vietų išsaugojimui ir įmonių likvidumo išsaugojimui. Tačiau pirmadienį pranešta, kad parama verslo likvidumui didinama dukart – iki 1 mlrd. eurų.

Nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui bus leidžiama atidėti mokesčių mokėjimą arba išdėstyti mokesčius sutartu grafiku, netaikant palūkanų. Mokesčių mokėtojai bus atleidžiami nuo baudų, delspinigių, bus sustabdytas mokestinių nepriemokų išieškojimas.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų