„Vyriausybė šiandien teikia biudžeto projektą, žiūrime į jį kaip į tam tikrą skydą visuomenei apsaugoti šiuo neapibrėžtu laikotarpiu, kuomet energetikos kainos yra išties išaugusios, todėl pirminis prioritetas yra energijos situacijos sprendimui, kompensacijų numatymui tiek verslui, tiek gyventojams dabartiniu laikotarpiu, taip pat ir investuojant į atsinaujinančią energetiką ir papildomą elektros generaciją ilguoju laikotarpiu“, – antradienį Seime žurnalistams sakė G. Skaistė.
Anot jos, gyventojų perkamosios galios išsaugojimas yra kitas biudžeto prioritetas.
„Taip pat pusantro milijardo eurų skiriama gyventojų pajamų didinimui, kad būtų galima išsaugoti žmonių perkamąją galią“, – teigė ministrė.
Seimo nariams siūlant įvairių mokesčių lengvatų atskiroms verslų grupėms, ministrė teigia, jog svarbiausia visam verslui padėti įveikti su energetika susijusius iššūkius.
„Energetinė krizė turbūt visiems verslams yra sudėtinga vienodai, todėl yra pasiūlytas 2,5 mlrd. eurų paketas verslo situacijai spręsti“, – teigė G. Skaistė.
Į pasiūlymus lengvatomis mažinti maisto kainas ministrė atsakė, kad kainų augimą lemia išoriniai veiksniai, o su didėjančiomis išlaidomis gyventojams padės susidoroti didinamos jų pajamos.
„Žiūrime į infliacijos kompoziciją ir matome, kad du trečdaliai infliacijos ateina Lietuvoje iš išorinių faktorių, didžioji dalis susijusios su energetika, todėl didžiausias dėmesys biudžete skiriamas energetikos situacijos sprendimui, taip pat matome, kad maisto kainos yra išaugusios, todėl didžiąja dalimi sprendimai daromi dėl žmonių perkamosios galios išsaugojimo“, – kalbėjo ministrė.
„Manome, kad žmonės, turėdami daugiau lėšų savo kišenėse, galės patys nuspręsti, kokius produktus jie nori nusipirkti“, – pridūrė ji.
Vyriausybė 2023 metų valstybės biudžeto projektui pritarė praėjusį penktadienį.
Naujausi komentarai