Seimas priėmė svarstyti bankininkų ir finansų analitikų kritiškai vertinamą projektą, numatantį, kad finansinių problemų turintiems gyventojams iki trejų metų - nuo 2010 iki 2012 pabaigos - būtų atidėtas paskolų bankams ar kitiems kreditoriams mokėjimas.
Fizinių asmenų pareigų kreditoriams vykdymo laikino sustabdymo įstatymo projekte, kurį parengė konservatorius Mantas Adomėnas, numatyta, kad su prašymu dėl mokėjimų atidėjimo reikėtų kreiptis į teismą, kuris patvirtintų skolų padengimo planą.
Tuo metu skolininkui tektų gyventi minimaliomis sąnaudomis, visas gaunamas pajamas skiriant įsipareigojimams įvykdyti ir mokumui atkurti.
Tokia procedūra būtų taikoma tiems gyventojams, kurie patys nebesusitaria su fiziniais arba juridiniais asmenimis, kuriems yra skolingi.
Skolų laikino sustabdymo procesą siūloma pradėti, jeigu žmogus skolos nebegrąžina du mėnesius, jeigu ji yra didesnė už dvi minimalias mėnesio algas (1600 litų) ar jeigu bendra skola viršija 50 MMA - 40 tūkst. litų.
Taip pat siūloma leisti atidėti skolų mokėjimą asmeniui, kai jo bendra pradelstų įsiskolinimų suma neviršija 12 jo vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių sumos.
Jeigu Seimas priimtų, įstatymu galėtų naudotis ir užsiimantys verslu asmenys.
Įstatymo projekto iniciatorius įsitikinęs, kad asmenys, kuriems bus suteikta galimybė tam tikram laikui sustabdyti skolų mokėjimą, būtų skatinami sąžiningai vykdyti savo pareigas kreditoriams. Be to, procedūra esą skatintų gyventojus ir jų kreditorius aktyviau ieškoti abiem pusėms priimtino sprendimo dėl skolų mokėjimo išdėstymo, skatintų skolininkus dirbti legaliai, užsiimti profesine veikla ar verslu.
Naujausi komentarai