Pereiti į pagrindinį turinį

Į šalį pernai nepateko per 1600 tonų nesaugaus maisto

2009-02-13 15:24
Į šalį pernai nepateko per 1600 tonų nesaugaus maisto
Į šalį pernai nepateko per 1600 tonų nesaugaus maisto / Redakcijos archyvo nuotr. Daugiausiai produkcijos į Lietuvą vežama iš kaimyninės Lenkijos (apie 50 proc.), Estijos (apie 30 proc.), Vokietijos bei Latvijos ( po 7 proc.) ir Belgijos (2 proc.).

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) pareigūnai pernai į šalį iš viso neįleido įvežti 1630 tonų įvairių maisto produktų. Šiemet sausį – jau 136 t. Dalis gaminių buvo sulaikyta dėl netinkamo ženklinimo ar dokumentų, tačiau dalis iš tikrųjų buvo nesaugūs.

Iš pastarųjų pernai sulaikytos lenkiškos paukštienos siuntos, užkrėstos įvairiais patogeniniais mikroorganizmais - Campylobacter jejuni, Listeria monocytogenes ir Salmonella.

Šiais metais į šalį gali būti neįleista net daugiau gaminių, nes tarnyba, pastebėjusi, kad didėja įvežamos produkcijos kiekiai ir nustatoma vis daugiau pažeidimų, nuo praėjusių metų gruodžio pradėjo vykdyti papildomą kontrolę.

Pasak VMVT direktoriaus pavaduotojo Vidmanto Paulausko, per pastaruosius du mėnesius Valstybinės maisto ir veterinarijos pareigūnai kartu su Muitinės departamento pareigūnais, mobiliose grupėse patikrino 428 siuntas. Patikrinimo metu nustatyti 22 nesaugių maisto produktų atvejai. Iš viso buvo sulaikyta daugiau kaip 136 t maisto produktų, iš jų 57 t grąžintos tiekėjui.

Daugiausiai produkcijos į Lietuvą vežama iš kaimyninės Lenkijos (apie 50 proc.), Estijos (apie 30 proc.), Vokietijos (7 proc.), Latvijos 7 proc., Belgijos (2 proc.) ir Olandijos (1 proc.).

Daugiausiai mėsos gaminių į šalį įveža juos gaminančios ir didmenine prekyba užsiimančios įmonės: „Utenos mėsa“, „Agrovet“, „Krekenavos agrofirma“, „Samsonas“, „Mažeikių mėsinė“, „Delikatesas“. Taip pat „Pamario paukštynas“, „Vilniaus paukštynas“, „Romega“, „Nematekas“, „Arvi kalakutai“.

Fiziniai asmenys ar individualios įmonės per mėnesį vidutiniškai įveža nuo 100 iki 500 kg mėsos gaminių, tai sudaro apie 1,5 proc. nuo viso įvežamo mėsos gaminių kiekio.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų