Parko direktorius Mindaugas Balčiūnas sako, jog 2015 metais pasirašyta ketverių metų sutartis iki šiol nepradėta įgyvendinti, nes buvo laukiama, kol bus skirtas europinis finansavimas.
„Darbai nebuvo pradėti, nes buvo numatyta, kad sutartis įsigalioja, gavus europinį finansavimą. (...) Buvo prasidėjęs naujas 2014-2020 metų finansinis periodas ir realiai dėl biurokratinių kliūčių pinigai dar mūsų nepasiekė“, - BNS sakė M.Balčiūnas.
Jo teigimu, direkcija prašo finansuoti visą projektui reikalingą sumą. Parkas, anot jo, anksčiau ar vėliau bus rekonstruotas. Anot M.Balčiūno, direkcija šiuo metu nagrinėja VPT išvadą ir artimiausiu metu apsispręs, ar bus skelbiamas naujas konkursas.
VPT nustatė, kad direkcija netinkamai nustatė darbų vertę bei neteisingai vertino pasiūlytos kainos pagrįstumą - ji yra beveik dešimtadaliu didesnė nei skaičiuojamoji darbų kaina.
„Nors perkančioji organizacija pasirinko pasiūlymų vertinimo kriterijų - mažiausią kainą ir formaliai atliko per didelės kainos vertinimo procedūras, tačiau pirkimo rezultatas neleidžia daryti neginčijamos išvados, kad pirkimui skirtos lėšos bus panaudotos racionaliai ir efektyviai“, - konstatuoja VPT.
Pavyzdžiui, direkcija skaičiavo, kad istorinės mūrinės tvoros restauravimas kainuos 325 tūkst. eurų, o konsorciumo pasiūlyta kaina buvo 609,2 tūkst. eurų, žirgyno ir sodo teritorijos sutvarkymas - atitinkamai 390,1 tūkst. ir 634,2 tūkst. eurų, vienos gatvės sutvarkymas - atitinkamai 23 tūkst. ir 174,4 tūkst. eurų.
„Įvertinus nustatytus kvalifikacinius reikalavimus, akivaizdu, kad jie yra aukšti, todėl atitikti jų visumą gali tik labai ribotas tiekėjų skaičius“, - rašoma VPT išvadoje.
VPT teigimu, parko direkcija apribojo tiekėjų konkurenciją, nes reikalavo turėti daug specialistų, tačiau kartu uždraudė siūlyti tuos pačius specialistus, kuriuos siūlė kitas tiekėjas.
„Irdaivos“, „Plungės lagūnos“, „Ekstra statybos“ ir „Virmaldos“ konsorciumas buvo vienintelis konkurso dalyvis.
Rangovai turėjo sutvarkyti parko želdinius, restauruoti ir atkurti istorinę mūrinę tvorą su vartais, sutvarkyti rūmų, žirgyno ir sodo teritorijas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, hipodromą, aplinkines gatves.
Naujausi komentarai