Pereiti į pagrindinį turinį

J. Milius: ES dėl maro kiaulių eksporto neribos, su Rusija reikės derėtis

2014-01-24 13:23
BNS inf.
J. Milius: ES dėl maro kiaulių eksporto neribos, su Rusija reikės derėtis
J. Milius: ES dėl maro kiaulių eksporto neribos, su Rusija reikės derėtis / T. Lukšio/BFL nuotr.

Lietuvos veterinarijos tarnybos vadovas teigia, kad dėl afrikinio kiaulių maro Europos Sąjunga (ES) rimtų sankcijų nesiims, tačiau su Rusija teks daug derėtis. Lietuva yra pirma ES valstybė, kurioje nustatytas afrikinis kiaulių maras - juo kol kas užsikrėtė tik šernai.

"Europos Sąjunga žino mūsų priemones ir mumis pasitiki, manau, kad tik iš tų teritorijų apribos (kur rastas užkratas - BNS). O dėl Rusijos labai ilgai derėsimės, reikia įvertinti, tai ne kompleksai didieji, tai gamta", - penktadienį spaudos konferencijoje teigė Jonas Milius.

Anot jo, Rusija gali pritaikyti kai kurias sankcijas ne tik Lietuvai, bet ir visai ES.

"Kalbėjomės su Rusijos vadovu (Veterinarijos ir fitosanitarijos tarnybos - BNS) labai ilgai. Jis ves derybas su visa ES, kadangi tai yra jau ne vienos Lietuvos problema. Tai Europos Sąjungos problema, kadangi tarp mūsų yra laisvas prekių judėjimas. Rusijos vadovas sakė, kad pirmadienį bus susitikimas su Europos Sąjungos atstovu", - teigė J.Milius.

Rusija dar 2012 metais uždraudė importuoti gyvas kiaules iš ES. Draudimas galioja iki šiol.

Baltarusijoje pernai aptikus užkrato židinius Lietuva, pasak J.Miliaus, Lietuva ėmėsi griežčiausių priemonių: uždraudė ne tik mėsos, bet ir pašarų importą. Jis sakė tikįs, jog užkratą pavyks apriboti iki naujo grūdų derliaus, ir prieš Lietuvą nebus imamasi sankcijų.

"Aš tikiu, kad mes lokalizuosime iki tol, kol bus javai ir grūdai, ir kontroliuosime tą situaciją. Gyvūnuose labai sunku ligų paplitimus kontroliuoti, tačiau mažinant populiaciją, mes tai darysime, ir galvoju, kad pavyks", - teigė J.Milius.

J.Milius neatmetė tikimybės, kad užkratas Lietuvoje yra jau kurį laiką, o sergantys gyvūnai nukeliavo giliau į šalį. Anot jo, išnaikinus afrikinį kiaulių marą, prekybai kiauliena sankcijos būtų taikomos dar metus.

Kitą savaitę, anot J.Miliaus, rinksis ekstremaliųjų situacijų komisija, kuri spręs, ką daryti dėl šernų. Pasak jo, galbūt bus svarstoma galimybė mokėti medžiotojams už nušautus gyvūnus.

Pasak Kiaulių augintojų asociacijos direktoriaus Algio Baravyko, preliminariais duomenimis, pernai vien tik kiaulienos produkcijos į Rusiją buvo eksportuota 6 tūkst. tonų už 60 mln. litų.

Dar 5 tūkst. tonų už 40 mln. litų eksportuota į Europos Sąjungos (ES) šalis - daugiausiai Latviją, Lenkiją, Estiją ir Daniją. 2 tūkst. tonų už 20 mln. litų kiaulienos eksportuota į Baltarusiją.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų