Pereiti į pagrindinį turinį

Kodėl obligacijos šiuo metu išgyvena atgimimo etapą?

2024-10-26 11:00
LNK inf.

Obligacijos šiuo metu išgyvena atgimimo etapą. Per pastaruosius metus itin padaugėjo įvairių Baltijos šalyse veikiančių įmonių obligacijų siūlymų. Vien per šiuos metus buvo išplatinta obligacijų už 200 milijonų eurų. Kadangi siūlomos metinių palūkanų normos kai kuriais atvejais viršija ir 10 proc. ne vienas investuotojas svarsto rinktis būtent šią vertybinių popierių rūšį. 

Kodėl obligacijos šiuo metu išgyvena atgimimo etapą?
Kodėl obligacijos šiuo metu išgyvena atgimimo etapą? / Freepik.com nuotr.

Kur slypi šio fenomeno populiarumo priežastis, atsakė platformos „BeMyBond“ bendrasavininkė ir vadovė Indrė Dargytė bei turto valdymo įmonės „Milvas“ partneris ir fondų valdytojas Tautvydas Marčiulaitis.  

– Tautvydai, šiuo metu bene kas savaitę pasirodo pasiūlymai žmonėms investuoti į įmonių obligacijas. Su kuo tai susiję, ar bankai nustojo skolinti įmonėms, ar kitos priežastys?  

– Istoriškai žiūrint, ši rinka pas mus visuomet buvo labai maža ir prieš penkerius metus ji net neegzistavo. Kai ji pradėjo formuotis, atrodė, kad augimas yra didelis, nors procentiškai vertinant įvairias metrikas, pavyzdžiui, kiek įmonių skolos yra bankuose ir obligacijose, obligacijų dalis nėra labai didelė.  

Kitas svarbus aspektas yra tas, kad obligacijas dažniausiai perka žmonės. Kai jų paklausa išauga, įmonės mato galimybę skolintis paprastesniu būdu. Dažnai lengviau finansuotis per obligacijas nei per bankus, todėl įmonės suranda projektų, kurie galbūt bankuose nebūtų finansuojami, bet pasinaudoja šia tendencija ir instrumento populiarumu, kad galėtų finansuoti sandorius, apie kuriuos anksčiau tik galvojo.  

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Indre, kaip jūs paaiškintumėte šį fenomeną?  

– Sakyčiau, kad ne visi projektai, finansuojami per obligacijas, yra tie, kurių bankai nefinansuoja. Pavyzdžiui, šiuo metu pati struktūrizuoju kelias emisijas ir kartais net konkuruojame su mažesniais bankais. Dažnai laimime ne dėl kainos, o dėl lankstumo. Jei galime įmonėms pasiūlyti daugiau lankstumo, dažnai gauname klientus struktūrizuojant emisijas, nes, nors bankai vis dar siūlo šiek tiek pigesnį finansavimą, jie nėra tokie lankstūs. 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra