Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvai - JAV centrinio banko komplimentai dėl suvaldytos krizės

2014-10-11 17:19
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas
Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas / V. Skaraičio / Fotobanko nuotr.

Jungtinių Valstijų (JAV) Federalinės rezervų sistemos vicepirmininkas Stanley Fischeris (Stenlis Fišeris) itin teigiamai įvertino Lietuvos pastangas suvaldant šalies ekonomiką finansų krizės akivaizdoje bei pasirengimą euro įvedimui, sako Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas.

Kaip BNS telefonu iš Vašingtono sakė Lietuvos centrinio banko vadovas, šeštadienį vykusiame susitikime su S.Fischeriu, kuriame daugiausia dėmesio buvo skirta Lietuvos pasirengimui įsivesti eurą, JAV atstovas tvirtino, jog Lietuva galėtų būti pavyzdžiu kitoms eurozonos valstybėms.

„Diskusijos sukosi apie mūsų būsimą narystę eurozonoje, apie tai, ką Lietuva padarė ruošdamasi narystei, konkrečiai - išeidama iš finansų krizės. Vicepirmininkas buvo sužavėtas tuo, ką pavyko padaryti suvaldant finansų krizę - sunkiai įsivaizduojami skaičiai, kai nukritus 15 proc. Bendrajam vidaus produktui 2009-aisiais jau pernai pavyko pasiekti prieškrizinį lygį. Jis sakė - tai yra pavyzdys kai kurioms eurozonos valstybėms“, - S.Fischerio įvertinimą Lietuvai perdavė V.Vasiliauskas.

Pasak jo, susitikimo metu taip pat apsikeista nuomonėmis dėl ateities iššūkių pasaulio ekonomikoje, aptarta ir Rusijos sankcijų įtakos Lietuvos bei ES ekonomikai tema.

„Geopolitinė rizika yra kaip vienas iš iššūkių tai trapiai pasaulio ekonomikos atsigavimo perspektyvai. Be jokios abejonės, apie tai kalbėjome - poną Fischerį domino, kaip mes vertiname situaciją. Mes pristatėme naujausius skaičius, Rusijos sankcijų įtaką, ir kaip tai gali paveikti ateityje“, - sakė V.Vasiliauskas.

Anot jo, S.Fischeris buvo pakankamai susipažinęs su Lietuvos ekonomikos struktūra ir jos pastarųjų dešimtmečių pasikeitimais, su valstybės įsiskolinimu ir kitais rodikliais.

V.Vasiliauskas šeštadienį Vašingtone taip pat dalyvauja Tarptautinio Pinigų ir finansų komiteto posėdyje, kuriame didžiausių pasaulio centrinių bankų vadovai pateikia savo vertinimus ir veiksmus dėl rizikų pasaulio ekonomikos atsigavimui.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų