Lietuvoje protestą organizuojanti Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė sako, kad Vilniuje šio sektoriaus atstovai rinksis prie Vyriausybės. Be to, visuose restoranuose ir kavinėse tuo metu skambės įrašas, kuriame bus pranešama apie esamą situaciją.
„Bus Vyriausybės (V. Kudirkos – BNS) aikštėje, kaip visada. Latviai darys prie Seimo (Rygoje – BNS), estai darys visuose restoranuose, nes jiems aktualu ne tik restoranai, jiems aktualus visas PVM (pridėtinės vertės mokestis – BNS), kurį kelia Vyriausybė. (...) Mes visi vienu metu darysim šitą protesto akciją“, – BNS penktadienį sakė E. Šiškauskienė.
Anot jos, Estijoje 20-čiai minučių bus stabdomas aptarnavimas visuose restoranuose.
E. Šiškauskienės teigimu, lietuviai nusprendė nesekti šiuo pavyzdžiu todėl, kad tai padarytų per didelę įtaką ir taip sunkiai išsilaikantiems restoranams. Be to, anot jos, ne visi restoranai priklauso asociacijoms, kai kurie yra pasirašę sutartis su biurais ir įsipareigoja dirbti tam tikromis valandomis.
Ir taip vartojimas yra žiauriai kritęs ir dar prigąsdinti ir užsidaryti (protesto metu – BNS), tai žmonės iš karto bankrutuoti gali. Yra tokia bloga situacija, kad jūs net neįsivaizduojat.
„Ir taip vartojimas yra žiauriai kritęs ir dar prigąsdinti ir užsidaryti (protesto metu – BNS), tai žmonės iš karto bankrutuoti gali. Yra tokia bloga situacija, kad jūs net neįsivaizduojat“, – teigė ji.
„Vakar skaičiau apie kepyklėles, tai VMI (Valstybinės mokesčių inspekcijos – BNS) iškelti duomenys (rodo – BNS), kad 563 bankroto bylos yra iškeltos. Ir iš visų pusių (blogai – BNS). Mes pradėjome domėtis plačiau – kavos, kepyklėlės, restoraniukai maži, aš jau nekalbu apie regionus, tiesiog iš viso nebeliko pelno, dabar visi dirba ant nulių ir nebesupranta, kodėl jie turi dirbti, dėl ko“, – sakė E. Šiškauskienė.
Valstybės duomenų agentūros duomenimis, restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įmonių apyvarta Lietuvoje per 8 mėnesius siekė 1,056 mlrd. eurų (be PVM) ir buvo 7,3 proc. mažesnė nei pernai.
Nuo šių metų sausio maitinimo įstaigoms vėl galioja standartinis 21 proc. PVM tarifas. Nuo 2021 metų liepos kaip pagalba per pandemiją nukentėjusiam verslui galiojo 9 proc. mokestis.
Pernai rudenį Seimas atmetė opozicijos frakcijų siūlymą 9 proc. PVM tarifą pratęsti iki 2026-ųjų gruodžio pabaigos. Dar anksčiau parlamente siūlytą lengvatą padaryti nuolatine.
Trečiadienį Estijos viešbučių ir restoranų asociacija (EHRL) pranešė, kad šalyje veikiančios viešojo maitinimo ir apgyvendinimo įstaigos paskutinę šio mėnesio dieną trumpam nutrauks veiklą, taip išreikšdamos protestą prieš sektorių žlugdančią mokesčių politiką.
Anot EHRL pranešimo, kavinių, restoranų, viešbučių ir kitų viešojo apgyvenimo įstaigų veikla spalio 31-ąją nuo 12 val. 30 min. bus sustabdyta 10 minučių.
Estijos viešojo maitinimo ir apgyvendinimo sektoriaus streikas skelbiamas pirmąkart istorijoje.
Estijos vyriausybė rugsėjį nusprendė įvesti vadinamąjį gynybos mokestį, sudarytą iš trijų komponentų – jei planą patvirtins parlamentas, nuo 2025-ųjų 2 proc. punktais iki 24 proc. didės pridėtinės vertės mokestis (PVM), o nuo 2026 metų dar 2 punktais iki 24 proc. – gyventojų pajamų mokesčio tarifas (kitąmet jis bus 22 proc.).
Be to, nuo 2026 metų pelno mokestis būtų didinamas dar 2 proc. iki 24 proc. (nuo kitų metų jis augs iki 22 proc.). 2026 metais būtų įvestas ir 2 proc. tarifas reinvestuojamam pelnui, kuris šiuo metu Estijoje neapmokestinamas.
Šalyje nėra progresinių mokesčių, todėl visi mokesčių mokėtojai mokės vienodus tarifus.
Naujausi komentarai