„Karo pabėgėliai, turintys laikinosios apsaugos statusą, galėtų įsidarbinti iš karto užsiregistravę Lietuvoje, be jokių papildomų procedūrų, nelaukiant, kol bus suteiktas statusas, kad iš karto galėtų integruotis į darbo rinką“, – trečiadienį žurnalistams teigė M. Navickienė.
Ministrė aiškina, kad po pakeitimų karo pabėgėlių įdarbinimo tvarka išliktų tokia, kokia yra dabar, net ir pasibaigus nepaprastajai padėčiai Lietuvoje. Anot jos, visi žmonės, kurie bėga nuo karo ir pasiekė Lietuvą, jau užsiregistravę iš karto galėtų įsilieti į darbo rinką.
„Kitas palengvinimas, numatomas projekte, tai galimybė įsidarbinti darbuotojams iš trečiųjų šalių laikino įdarbinimo įmonėse, tačiau išlaikant apsaugą tiems žmonėms, kurie pasirenka tokį kelią“, – sakė M. Navickienė.
„Darbuotojai, įsidarbinantys laikino įdarbinimo įmonėse, turėtų dirbti visą darbo dieną, gauti ne mažesnį nei vidutinį atlyginimą, o jeigu tuo metu nėra užsakymų, darbo, negalėtų gauti mažiau negu minimalią mėnesinę algą“, – pridūrė ji.
ELTA primena, kad Lietuvoje darbą jau rado daugiau kaip 7,6 tūkstančio nuo karo siaubo Ukrainoje pabėgusių žmonių. Tai sudaro trečdalį į Lietuvą atvykusių darbingo amžiaus žmonių iš Ukrainos. Dirbantys ukrainiečiai mūsų šaliai jau sumokėjo daugiau kaip 3 mln. eurų mokesčių, per balandį – beveik 2 mln. eurų, sakoma Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pranešime.
Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimai bus svarstomi trečiadienį vyksiančiame Vyriausybės posėdyje.
Naujausi komentarai