Pereiti į pagrindinį turinį

M. Navickienė: nuo karo bėgantiems ukrainiečiams jau siūloma per tūkstantį darbo vietų

2022-03-02 15:08

Daugiau nei 70 darbdavių jau pateikė per tūkstantį darbo pasiūlymų nuo karo tėvynėje į Lietuvą bėgantiems ukrainiečiams, pranešė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Scanpix nuotr.

„Labai dėkoju darbdaviams, kurie proaktyviai siūlo darbo vietas. Per 70 darbdavių išreiškė valią ir turime per tūkstantį siūlomų darbo vietų“, – trečiadienį Vyriausybėje sakė ji.

Šią savaitę supaprastinta tvarka visi Ukrainos piliečiai, turintys biometrinį pasą, nacionalinę vizą, Šengeno vizą arba leidimą laikinai gyventi Lietuvoje galės įsidarbinti be papildomų dokumentų, netaikant įprastinių Užimtumo tarnybos (UŽT) ir Migracijos departamento (MD) procedūrų.

„Žmonės (...) galės iškart, to norėdami, dalyvauti Lietuvos darbo rinkoje“, – pažymėjo M. Navickienė.

„Kiti žmonės, kurie leidimo dar lauks, su jais proaktyviai kontaktuos UŽT žmonės. Yra ir trumpieji numeriai, visa reikalinga informacija ir anglų, ir ukrainiečių, ir rusų kalbomis, kuri bus prieinama visiems žmonėms“, – sakė ministrė.

M. Navickienė taip pat patvirtino, kad institucijos yra pasiruošusios integraciniams procesams ir pasitikimo momentu, ir tada, kai žmonės apsistos ilgesniam laikui Lietuvoje“.

Tęsiantis Rusijos karinei agresijai Ukrainoje, MD ir UŽT palengvino Lietuvoje prieglobsčio ieškančių ukrainiečių priėmimo ir įdarbinimo procedūras, siekiant padėti nuo karo bėgantiems žmonėms integruotis į Lietuvos darbo rinką. Naujoji tvarka galios tik Ukrainos piliečiams – asmenys iš kitų trečiųjų šalių ir toliau bus aptarnaujami įprastai.

Iškart, be papildomų dokumentų galės dirbti Ukrainos piliečiai, turintys asmens ar kitą kelionės dokumentą, Šengeno, humanitarinę vizą ar laikiną leidimą gyventi, taip pat besinaudojantys beviziu režimu. Žmonės be dokumentų, skubos tvarka suteikus vizą Lietuvoje likti dėl humanitarinių priežasčių, taip pat galės dalyvauti darbo rinkoje. Jiems bus suteikiamas užsieniečio registracijos pažymėjimas, kol sprendžiamas jų teisinės padėties klausimas.

Kaip anksčiau teigė Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos savivaldybės yra pasiruošusios priimti apie 11 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, o Lietuvos piliečiai apgyvendinimą galėtų suteikti dar 23 tūkst. jų.

Iš šių asmenų nereikalaujama pateikti kelionės, sveikatos draudimo ir kitų dokumentų, kurie suteikia teisę jiems atvykti ir būti Lietuvoje. Pabėgėliams iš Ukrainos bus užtikrinama teisė gauti būtinąją medicinos pagalbą ir kitas būtinas asmens sveikatos priežiūros paslaugas.

Daugiau naujienų