Ministrė teigia, kad panaši sistema, kai dirbantiems tėvams taikytas papildomas neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD), galiojo anksčiau, tačiau vėliau ją pakeitė vaiko pinigai.
„Buvo priimtas valstybėje sprendimas, kad turime eiti kitu keliu, per vaiko pinigus. Tuo metu, kai vyko svarstymai, aš irgi nebuvau didelė entuziastė pakeisti papildomo NPD vaiko pinigais, man atrodė, kad skatinant dirbančius žmones gauti didesnę naudą buvo teisinga kryptis, bet sprendimas politinis praėjusios Vyriausybės buvo priimtas ir, manau, gręžiotis atgal būtų neprasminga“, – BNS ketvirtadienį sakė M. Navickienė.
„Žmonės jau yra susigyvenę su vaiko pinigais, jie daro poveikį, vaikų skurdas Lietuvoje yra mažesnis už Europos Sąjungos vidurkį, reiškia, priemonė yra, ji veikianti ir siūlyčiau tuos vaiko pinigus tikrai palikti, toliau indeksuoti ir auginti“, – kalbėjo ji.
Ponia Segalovičienė siūlo ir tą, ir tą turėti. Turiu tik vieną klausimą, ar patarėja nurodė pajamų šaltinį, kiek tai valstybei kainuotų.
Prezidento patarėja Irena Segalovičienė ketvirtadienį teigė, kad siekiant mažinti pajamų nelygybę prezidentas Gitanas Nausėda teiks įstatymo pataisas ir siūlys įvesti šeimos mokesčio lengvatą, paliekant ir vaiko pinigus.
„Ponia Segalovičienė siūlo ir tą, ir tą turėti. Turiu tik vieną klausimą, ar patarėja nurodė pajamų šaltinį, kiek tai valstybei kainuotų, ir jeigu yra nurodžiusi, būtų gerai, kad jis būtų toks, koks yra įmanomas, nes viskas kainuoja, nėra nemokamo neapmokestinamojo pajamų dydžio“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė.
„Esame ir mokesčių reformos kontekste susidėlioję NPD artėjimą prie minimalios mėnesio algos penkmečio perspektyvoje, tai kainuoja šimtus milijonų eurų ir tam reikalingos papildomos pajamos į biudžetą“, – pridūrė ji.
I. Segalovičienės teigimu, Vokietijoje, Airijoje, Australijoje taikomos šeimos lengvatos, jos veikia kartu su vaiko išmokomis.
Finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad 2026-aisiais NPD turėtų sudaryti 91,4 proc. MMA, o susilyginti šie rodikliai turėtų 2028 metais. Valstybei šis sprendimas per trejus metus kainuos apie 573 mln. eurų.
Nuo šių metų kiekvienam vaikui mokama 85,75 euro (1,75 bazinės socialinės išmokos dydžio) išmoka. Daugiavaikių, nepasiturinčių, vaiką su negalia auginančių šeimų vaikams mokama po 136,2 euro per mėnesį.
Naujausi komentarai