Ministrė Aušrinė Armonaitė pranešime teigė, kad vertinant Lietuvos pozicijos dinamiką, iš 80 rodiklių daugiau kaip pusės rezultatai per metus pagerėjo.
Palyginti su praėjusiais metais, didžiausią progresą pagal Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) skaičiuojamą indeksą pasiekė ir 28 vietomis šoktelėjo vidaus pramonės diversifikavimas, 22 vietomis pakilo verslo aplinkos vykdymo politika. Bendrojo kapitalo formavimas pakilo per 18 vietų, klasterių plėtros ir išsivystymo būklė – 16 vietų.
Taip pat per metus pakilo tokie rodikliai kaip prekyba, diversifikacija ir rinkos dydis, verslo finansuojami MTEP projektai bendroje išlaidų struktūroje, logistikos našumas, verslumo skatinimo politika ir verslumo kultūra bei teisėkūros aplinka.
Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska pabrėžė, kad per vienerius metus Lietuvos teisės viršenybės užtikrinimo vertinimas pakilo keturiomis pozicijomis iki 26 vietos. Teisėkūros efektyvumas Lietuvoje taip pat yra vertinamas šešiomis pozicijomis geriau – 23 vieta.
Lietuva taip pat užėmė pirmą vietą pasaulyje pagal aukštąjį išsilavinimą turinčių moterų užimtumo lygį.
Naujausi komentarai