Pereiti į pagrindinį turinį

Pasigedo ministro plano dėl pagalbos ūkininkams: vakar pavalgęs rytoj sotus nebūsi

2022-09-14 08:50

Seimo kaimo reikalų komiteto nariai – tiek valdančiųjų, tiek opozicijos atstovai – teigia, jog Žemės ūkio ministerija neturi jokio plano, kaip padėti žemdirbiams siaučiant energetinei krizei, o ministras vengia tiesioginių diskusijų su Seimu.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / T. Biliūno / BNS nuotr.

„Šiandien neišgirdau nė vienos konkrečios priemonės iš Žemės ūkio ministerijos, nors to buvo paprašyta raštu, – kaip svarbiausia šakinė ministerija galėtų pagelbėti energetikos kainų parklupdytam žemdirbiui. Priemonių planas, kurį perskaitė viceministras, yra neįdomus, neaktualus – vakarykštė diena“, – trečiadienį komiteto posėdyje sakė komiteto pirmininkas liberalas Viktoras Pranckietis.

„Vakar pavalgęs rytoj sotus nebūsi“, – pridūrė jis.

Komiteto nariai pasigedo ir paties ministro teigdami, kad po nepavykusios interpeliacijos Kęstutis Navickas vengia tiesioginio bendravimo su parlamentarais.

„Tenka vėl apgailestauti, kad tas pagrįstos kritikos strėles turi prisiimti žemės ūkio viceministras, o pats ministras vėl kažkur krūmuose pasislėpęs žiūri komiteto posėdį, lyg jis čia ne prie ko“, – piktinosi opozicinei demokratų frakcijai „Vardan Lietuvos“ priklausantis Kęstutis Mažeika.

Žemės ūkio ministerija BNS pranešė, kad ministras šiuo metu dalyvauja neformaliame Europos Sąjungos žemės ūkio ministrų susitikime Čekijoje, ir tai nurodyta viešoje jo darbotvarkėje.

Pats ministras vėl kažkur krūmuose pasislėpęs žiūri komiteto posėdį, lyg jis čia ne prie ko.

Žemės ūkio viceministras Paulius Astrauskas teigė, jog dėl pandemijos ir karo Ukrainoje ministerija šiemet daugiausia dėmesio skyrė finansiniams instrumentams, kad ūkininkai gautų apyvartinių lėšų brangiems pašarams, infliacijai suvaldyti.

„Pavyzdžiui, šiemet už 105 mln. eurų žemės ūkio valdoms buvo galima įsigyti ne tik traktorius, bet ir saulės baterijas, biodujų elektrines bei kitas su energetiniu efektyvumo susijusias priemones“, – komiteto posėdyje sakė viceministras.

Lietuvos paukštininkystės verslo atstovai praėjusią savaitę pareiškė, kad be valstybės paramos verslas nesulauks kitų metų. Į Kaimo reikalų komitetą dėl konkrečių Vyriausybės priemonių suvaldant energetikos krizę taip pat kreipėsi maisto pramonės ir kiaulių augintojų asociacijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų