Pereiti į pagrindinį turinį

Pasirengimui mokyklai skolintųsi kas dešimtas

2014-08-08 20:00
DMN inf.
Pirmoką išleisti į mokyklą kainuos 300–500 litų
Pirmoką išleisti į mokyklą kainuos 300–500 litų / Shutterstock nuotr.

Artėjant rugsėjui pagrindinis rūpestis mokyklinio amžiaus vaikus auginantiems tėvams – pasiruošimas mokyklai. Kiek bus išleista priklauso ne tik nuo bazinio mokyklinių prekių krepšelio turinio, bet ir nuo vaiko norų. Bet kokiu atveju, pasirengimas mokyklai kainuoja. Tačiau mokyklinio amžiaus vaikus auginančių tėvų apklausa rodo, kad tik kas dešimtas skolintųsi pasirengimui mokyklai. Apklausą „Provident Finansai“ užsakymu atlikto „Spinter tyrimai“.

Pasirengimui mokyklai – mokyklinėms prekėms ar aprangai – dažniau skolintųsi 26-45 m. vyrai ir moterys. „Kas augina jaunesnio amžiaus mokylinukus žino, kad naujas daiktas, pavyzdžiui, kuprinė ar sportinė apranka, vaikui yra savotiška motyvacinė priemonė. Todėl norint neviršyti savo finansinių galimybių, verta žinoti kelias elementarias, tačiau praktikoje pasiteisinančias taisykles“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. 

Anot Dovilė Krinickienės, svarbu neskubėti pirkti visko iš eilės: „Jeigu mokyklai ruošiate ne pirmoką, tuomet prieš didįjį apsipirkimą pirmiausia verta peržiūrėti mokyklinį stalčių. Didelė tikimybė, kad jame rasite dar nepanaudotų sąsiuvinių, rašiklių, pieštukų ir kitų kanceliarijos prekių. Taip, pastarosios nekainuoja daug, tačiau tie keli ar keliasdešimt sutaupytų litų gali būti skiriami vaiko trokštamam daiktui, pavyzdžiui, naujai madingai kuprinei įsigyti. Neskubėti patartina ir tuo atveju, jeigu jūsų vaikas – būsimasis pirmokas. Asmeninė patirtis parodė, kad prieš rugsėjo 1-ąją reikia vadovauti tik mokytojos nurodytu pirmoko sąrašu. Kokių papildomų mokyklinių priemonių reikės vėliau, paaiškės po pirmųjų pamokų.“

Apklausoje dalyvavę tėvai turėjo galimybę nurodyti ir daugiau atvejų, kuomet būtų linkę pasiskolinti iš finansines paslaugas teikiančių bendrovių. Dažniausiai buvo atsakoma, kad būtų skolinamasi vaiko sveikatai (39 proc.). Pusė tėvų (52 proc.) nurodė, jog iš finansinių institucijų vaikų poreikiams tenkinti iš vis nesiskolintų.

„Nusprendus imti paskolą svarbu atkreipti dėmesį ne tik į paskolos kainą. Labai svarbu atidžiai skaityti paskolos sutartį ir išsiaiškinti, ar paskolos kaina nesikeis klientui nepalankia linkme tuo atveju, jeigu būtų delsiama mokėti įmokas. Dar pernai metais mūsų iniciatyva atlikta visuomenės apklausa atskleidė, kad net 60 proc. apklaustųjų, kuriems yra tekę finansiškai įsipareigoti, nurodė į sutarties sąlygas nesigilinantys. Nesigilindamas į sutarties sąlygas žmogus gali sukelti sau papildomų problemų ateityje. Tad kiekvieną sutartį, o ypač finansinių įsipareigojimų, nuodugniai perskaityti yra privalu“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. 

Gegužės 15–23 dienomis atliktoje apklausoje dalyvavo 1008 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojai. Iš jų 295, turintys mokyklinio amžiaus vaikų, atsakė į klausimus apie skolinimąsi vaikų reikmėms ir norams išpildyti.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų