Tarpbankinių paskolų eurais palūkanos, beveik kasdien fiksuojančios vis naujas žemumas, artimiausiu metu išlaikys mažėjimo tendenciją ir toliau pigins paskolas, artimiausiu metu 6 mėnesių trukmės EURIBOR mažėjimo tendencija turėtų išsilaikyti, tačiau kritimui vietos jau nebėra labai daug, prognozuoja finansų specialistai.Tačiau kryptis gali staigiai pasikeisti, jei dėl padidėjusių euro zonos problemų staiga išaugtų bankų sektoriaus kredito rizika, penktadienį rašo „Verslo žinios“.
Banko „Citadele“ Iždo tarnybos direktorius Skirmantas Jareckas sako, kad rinkos dalyviai tikisi tolesnio bazinių palūkanų mažinimo, galbūt didesnės apimties vyriausybių obligacijų pirkimo arba ko nors panašaus, ką JAV jau turi daugiau nei keletą metų, t. y. kiekybinį ekonomikos skatinimą.
„Paprastai kalbant, tikimasi, kad rinkoje didės pinigų masė, dėl to nuosekliai mažėja tarpbankinių paskolų palūkanos“, - teigia S.Jareckas, pasak kurio, 0,4 proc. bus tas dugnas, kurio greičiausiai 6 mėn. trukmės EURIBOR nebeperžengs, o tokių palūkanų jau galime sulaukti šių metų rudenį.
Pasak jo, VILIBOR šiek tiek atsilieka ir šiuo metu turėtų būti šiek tiek žemesnės, tačiau EURIBOR visuomet veiks ir Lietuvos rinką, tad, kaip prognozuoja S.Jareckas, VILIBOR artimiausiu metu taip pat išlaikys mažėjimo tendenciją.
DNB banko Iždo skyriaus vadovo Manto Gikio nuomone, nors pastarąjį pusmetį tarpbankinė palūkanų norma ir litais, ir eurais krito, skirtumas tarp 6 mėn. trukmės VILIBOR ir EURIBOR po truputį augo, o tai rodo, kad itin didelio litų pertekliaus bankuose nėra. „VILIBOR ir EURIBOR skirtumas šiuo metu nėra mažas, o jei jis išlieka, reiškia ir litų perteklius rinkoje nėra labai didelis, bent jau mažesniems bankams, kurių palūkanos yra didesnės“, - teigia M.Gikys.
Naujausi komentarai