Pastaruosius kelerius metus vartotojai labiausiai nepatenkinti maisto produktais, parduodamais prekybos centruose ir siūlomais viešojo maitinimo įstaigose. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai, reaguodami į kiekvieną skundą dėl maisto produktų kokybės, tinkamumo vartoti termino, ženklinimo pažeidimų ir kt., atlieka patikrinimus.
Pernai aktyvūs vartotojai, pranešdami apie nesąžiningus gamintojus, higienos ir kitus pažeidimus, padėjo išsiaiškinti beveik 1 000 atvejų, kai buvo prekiaujama nesaugiais ar nekokybiškais maisto produktais. Nubaustos 608 įmonės, 59 veikla laikina sustabdyta arba uždrausta.
Iš viso 2014 m. VMVT užregistruoti ir ištirti 2 753 skundai (1 proc. daugiau nei 2013 m.), iš kurių 31 proc. pasitvirtino.
Daugiausiai vartotojų skundų pasitvirtino dėl viešojo maitinimo patiekalų (19 proc.), mėsos ir jos gaminių (14 proc.), žuvų ir jų gaminių (9 proc.), vaisių ir daržovių (6 proc.).
Žmonės skundėsi dėl pakitusio produktų kvapo, konsistencijos, blogų skoninių savybių. Skundai dėl higienos pažeidimų sudarė 17 proc. visų pagrįstų atvejų, dėl maisto produktų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais – 13 proc., dėl ženklinimo pažeidimų – 7 proc.
Praėjusiais metais mažiausiai buvo skundžiamasi dėl kavos, arbatos, prieskonių ir kulinarijos gaminių.
VMVT primena vartotojams, kad jie turi aiškiai nustatytas teises ir gali jomis naudotis. Nusipirkus netinkamos kokybės, nesaugų maisto produktą, gyventojai turi teisę:
• reikalauti, kad produktas būtų pakeistas į tokį patį tinkamos kokybės,
• grąžinti maisto produktą pardavėjui ir atgauti sumokėtus pinigus.
Šiomis teisėmis vartotojas gali pasinaudoti, jeigu turi pirkimo čekį ir tol, kol nesibaigė produkto tinkamumo vartoti terminas. Jeigu pardavėjas atsisako grąžinti pinigus ar pakeisti gaminį, kiekvienas gali kreiptis į VMVT visą parą veikiančiu nemokamu numeriu 8 800 40 403 arba užpildyti elektroninę skundo formą – anketą ČIA.
Naujausi komentarai