Žemės ūkio rūmų pirmininkas sako, kad naujas protestas nebus nukreiptas prieš Lietuvą, o Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas sako, jog kelyje gali būti apie 200 traktorių, tačiau juos bus galima apvažiuoti.
„Akcija prasidės kovo 20 dieną 8 val., ji truks iki kovo 21 dienos iki 20 val. (nepertraukiamai). Kovo 22–28 dienomis akcija vyks kasdien nuo 8 val. iki 20 val.“, – teigiama policijos pranešime.
Lenkijos žiniasklaida skelbia, kad ūkininkų protestai planuojami daugiau kaip 500 vietų visoje šalyje. Anot portalo „TVN Warszawa“, ūkininkai protestuoja prieš Europos žaliąjį kursą bei pigesnės žemės ūkio ir maisto produkcijos importą iš trečiųjų šalių ir nesąžiningą konkurenciją su jų produkcija.
Gyventojams, į Lenkiją verslo ir asmeniais reikalais važiuojantiems transporto priemonėmis iki 7,5 tonos, rekomenduotume rinktis įvažiavimą į kaimyninę šalį per Lazdijus ar kitus alternatyvius kelius.
Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis teigė gavęs informacijos, kad kelyje bus susirinkę apie 200 ūkininkų su traktoriais, tačiau bus susibūrimo apvažiavimai, todėl spūsčių susidaryti neturėtų.
„Organizuojamas tarsi blokavimas, toks ir praeitą kartą blokavimas buvo, bet tokio realaus blokavimo tai nebuvo“, – BNS sakė jis.
Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ BNS informavo, kad visoje Lenkijoje nuo trečiadienio vyks masiniai protestai ir yra tikimybė, kad bus blokuojami keliai.
„Linava“ taip pat kreipėsi į šalies transporto ir logistikos įmones perspėdama, jog protestai gali užsitęsti iki kovo pabaigos, o dėl to gali daugėti nepravažiuojamų ir blokuojamų kelių.
„Kolegos iš Lenkijos informavo, jog ūkininkai planuoja blokuoti pagrindinius susisiekimo taškus visoje šalyje, miestus, greitkelius, autostradas ir valstybines sienas su kaimyninėmis šalimis“, – pranešime teigė asociacijos generalinis sekretorius Vytautas Milėnas.
„Keliai gali būti nepravažiuojami, tad asociacija „Linava“ rekomenduoja planuoti maršrutus atsižvelgiant į šiuos trikdžius, atidžiai stebėti turimų navigacijų rekomendacijas, sekti kelio ženklus bei pasilikti papildomo laiko krovinių pristatymui, informuojant partnerius užsienyje“, – pridūrė jis.
Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus teigė, kad šis Lenkijos ūkininkų protestas nebus nukreiptas prieš Lietuvą.
„Aš buvau Lenkijoje susitikime ir su ūkininkais sutarėm, kad neblokuotų Budzisko (buvusio Kalvarijos–Budzisko pasienio punkto – BNS), kad ten nebūtų kažkoks tarptautinis konfliktas. Jie pastūmė tą protesto akciją tolyn link Šipliškių, kas yra galbūt kokie 5 kilometrai nuo sienos, tai čia jų problema, ne lietuvių“, – BNS sakė A. Svitojus.
„Jie planavo visoje Lenkijoje daryti akcijas, nes Lenkijoje daugiau problemų yra ir su rusiškais grūdais, ir Ukrainos. (...) Jų premjeras netenkino kažko ir gali būti kelių šimtų, visų Lenkijos žiedų blokavimas rytoj, visų apsisukimų, per visą Lenkiją“, – aiškino jis.
Pasak Lietuvos policijos pranešimo, pasienyje ties buvusiu Kalvarijos kontrolės punktu dirbs daugiau pareigūnų, kurie padės valdyti transporto srautus.
„Tačiau gyventojams, į Lenkiją verslo ir asmeniais reikalais važiuojantiems transporto priemonėmis iki 7,5 tonos, rekomenduotume rinktis įvažiavimą į kaimyninę šalį per Lazdijus ar kitus alternatyvius kelius“, – teigia policija.
Kovo 7 dieną Lenkijos ūkininkai baigė šešias dienas trukusį protestą pasienyje su Lietuva – kelyje buvo tikrinamos transporto priemonės, ūkininkai žiūrėjo, ką iš Lietuvos į Lenkiją veža vilkikai. Jie nuogąstavo, kad dalis Ukrainos grūdų iš Lietuvos vėl grįžta į Lenkiją.
Šiuo keliu per parą važiuoja apie 6 tūkst. vilkikų.
Naujausi komentarai