Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras: palikti Darbo kodeksą kitai kadencijai reikštų stagnaciją

2016-07-18 14:32
BNS inf.

Palikti naujos kadencijos Seimui spręsti dėl prezidentės Dalios Grybauskaitės vetuoto naujojo Darbo kodekso reikštų stagnaciją, sako premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovas Algirdas Butkevičius.

Premjeras: palikti Darbo kodeksą kitai kadencijai reikštų stagnaciją
Premjeras: palikti Darbo kodeksą kitai kadencijai reikštų stagnaciją / V. Skaraičio / BFL nuotr.

„Aš manau, kad naujam Seimui palikti tokį klausimą reikštų, kad Lietuvoje tam tikrą laikotarpį vyraus stagnacija. Aš ką tik grįžau iš Europos – Azijos lyderų susitikimo, netgi pasaulyje apie Lietuvos darbo kodeksą kalbama labai plačiai. Singapūro premjeras sakė – jei dabar neturėsit Darbo kodekso, ypač kai „Brexit“ prasidėjo, kiti neramumai kai kuriose šalyse, investicijos nukeliaus į Latviją ir Estiją“, – pirmadienį po LSDP valdybos posėdžio žurnalistams sakė A.Butkevičius.

Tuo tarpu valdančiosios Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis sako, kad protingiausią Darbo kodeksą būtų laikyti nepriimtu ir sprendimus palikti naujam Seimui. Tokiam sprendimui pirmadienį pritarė ir partijos valdyba, pranešė „darbiečiai“.

Premjeras tuo tarpu tvirtino, kad Darbo partija tokį variantą siūlo tik kaip vieną iš galimų. „Jis (V.Mazuronis) man telefonu kitaip sakė, kad jie svarstė visus variantus, ir vienas iš variantų buvo, kad (spręstų) naujas Seimas“, – sakė premjeras. Pasak jo, LSDP valdyba pirmadienį jokių sprendimų dėl Darbo kodekso tolesnio likimo nepriėmė.

Darbo partijos valdyba taip pat siūlo dėl sprendimų prezidentei vetavus Darbo kodeksą tartis artimiausioje politinėje taryboje. A.Butkevičius tvirtino, jog kol kas politinės tarybos posėdis nėra šaukiamas, taip pat nėra nuspręsta, ar dėl prezidentės D.Grybauskaitės veto šaukti neeilinę sesiją.

Darbo kodeksą prezidentė vetavo sakydama, jog jis nepakankamai užtikrina darbuotojų teises ir „įteisina darbdavių dominavimą“. Šalies vadovė pasiūlė Seimui atsisakyti vadinamųjų nulio valandų darbo sutarčių, griežčiau riboti terminuotas sutartis nuolatinio pobūdžio darbui, numatyti didesnes išeitines kompensacijas.

Seimo priimtame Darbo kodekse  supaprastintas darbuotojų atleidimas, sumažintos išeitinės išmokos, padidintas leistinų viršvalandžių skaičius, numatyta platesnė darbo sutarčių tipų įvairovė. Vyriausybė sako, kad darbo santykių reforma leis pritraukti investicijų ir sukurti naujų darbo vietų. Kritikai tvirtina, kad kodeksas  palankus tik darbdaviams, o darbuotojų  apsauga smarkiai sumažinta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų