Pereiti į pagrindinį turinį

Prezidentūra: mokesčių reforma į darbotvarkę įtraukta siekiant RRF lėšų, bet ar kažkas bus priimta

2024-09-17 10:15

Prezidento vyriausia patarėja Irena Segalovičiene nemano, kad mokesčių reformos įtraukimas į Seimo rudens sesijos darbų programą reiškia, jog ji bus svarstoma parlamente. Anot jos, toks sprendimas atliktas siekiant gauti Europos Komisijos (EK) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės (angl. Recovery and Resilience Facility, RRF) lėšas, tačiau sprendimus priimti dar šioje kadencijoje bus sudėtinga.

Prezidentūra: mokesčių reforma į darbotvarkę įtraukta siekiant RRF lėšų, bet ar kažkas bus priimta
Prezidentūra: mokesčių reforma į darbotvarkę įtraukta siekiant RRF lėšų, bet ar kažkas bus priimta / Freepik.com nuotr.

„Žiūrint laiko eilutėje, į tuos nepadarytus darbus mokesčių srityje, į konsensuso mastą, ko iš tikro labai trūksta. Vargu, ar galime tikėtis kažkokio realaus priėmimo. Taip, valdantieji dabar deda į darbotvarkę, nes turi demonstruoti prieš EK, siekiant RRF lėšų, kažkokį judesį. Tačiau žiūrint objektyviai tai tikrai sudėtinga“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.

Viešojoje erdvėje kalbant apie tai, kad kai kurie mokesčių pakeitimai galėtų būti priimti mainais į partijoms aktualias socialines reformas, prezidento patarėja tvirtina, jog tai būtų nevalstybiška.

„Viešojoje erdvėje buvo pasigirdę, kad būtų priimta ne visa mokesčių reforma, bet, pavyzdžiui, greituoju būdu priimtas NT mokestis mainais už civilinę sąjungą. Tai tikrai bendrai būtų nevalstybiška ir neteisinga žmonių atžvilgiu bandyti daryti mainus tarpuvaldžio etapu. Tai būtų viena didžiausių aferų, kai dėl nedidelės žmonių grupės interesų būtų dedamas visuotinis mokestis“, – komentavo ji.

Viešojoje erdvėje buvo pasigirdę, kad būtų priimta ne visa mokesčių reforma, bet, pavyzdžiui, greituoju būdu priimtas NT mokestis mainais už civilinę sąjungą. Tai tikrai bendrai būtų nevalstybiška ir neteisinga žmonių atžvilgiu (...)

 

„Jeigu įvyks tokie mainai, tai turime prisiminti, kad įstatymas įsigalioja tik pasirašius prezidentui“, – pabrėžė prezidento patarėja.

Anot I. Segalovičienės, bet kokie mokesčių pakeitimai turi susilaukti socialinių partnerių, partijų ir visų grupių konsensuso.

„Tai kas daroma buldozeriu niekada nieko gero neduoda“, – tikino I. Segalovičienė.

ELTA primena, kad praeitais metais po ilgo laukimo Finansų ministerijos pristatyta ir Seime pateikta mokesčių reforma. Paketą sudarė septynių įstatymų projektų pakeitimai, iš kurių trys teikti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM). Buvo numatyti didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai, daugiau asmenų priėmus reformą turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka, tačiau reforma užstrigo.

Nors birželį po pateikimo buvo pritarta visam paketui, tačiau rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais.

Spalio mėnesį buvo grįžta prie nekilnojamo turto (NT) mokesčio, svarstymo stadijoje jam buvo pritarta, projektą parėmus keliems socialdemokratams, tačiau projektui paramos neišreiškė koalicijos partneriai „laisviečiai“.

Socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė kitos Seimo kadencijos metu žada įgyvendinti mokesčių reformą ir pertvarkyti sistemą. Anot jos, mokesčiai turi būti visiems suprantami, teisingi ir jų turi būti pakankamai surinkta, kad būtų prieinamos viešosios paslaugos.

V. Blinkevičiūtė tikina norinti, kad mokesčių reforma ateinančios Seimo kadencijos metu būtų įgyvendinta jau pirmaisiais metais. Anot jos, socialdemokratai gavę pasitikėjimą iš rinkėjų, netrukus pradėtų darbus šiuo klausimu.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra