Lietuvos sprendimas kitąmet įsivesti eurą nebus naudingas žmonėms, o pati euro zona primena pragaro katilą, šeštadienį per partijos „Tvarka ir teisingumas“ kongresą sakė jos pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas.
„Nuo kitų metų Lietuva taip pat ateina į euro zoną. Būtent tą zoną, kurios nuosmukio ir baiminamasi. Čia, kaip pragaro katilo dugne, pulsuoja labai daug nestabilumo ir problemų, galinčių į paviršių iškilti pačiu netikėčiausiu metu. Esu įsitikinęs, kad sprendimas nuo 2015 metų Lietuvai įsivesti eurą nebus naudingas šalies žmonėms ir verslui ir, Dieve duok, kad jis neatsigręžtų didžiuliais nuostoliais jau pačiu artimiausiu metu“, - sakė politikas.
Jo teigimu, stojimas į euro zoną taip pat reiškia dalies savarankiškumo ir nepriklausomybės atsisakymą. R.Paksas apgailestavo, kad valdančiosios koalicijos partneriai neišgirdo jų siūlymo dėl euro įvedimo surengti referendumą.
„Tvarkiečių“ lyderis iš kongreso tribūnos kritikavo, anot jo, ydingą praktiką, kai didesnė savivaldybių biudžetų dalis formuojama Vyriausybėje, Seime ar ministerijose, siūlė iš esmės peržiūrėti visą mokesčių sistemą ir „joje esančius mokesčius sureguliuoti taip, kad atsirastų paskatos investuoti į verslą, darbo jėgą, paskatos tų mokesčių neslėpti ir juos teisingai perskirstyti“.
Pasak R.Pakso, savivaldai tenka per maža Europos Sąjungos paramos dalis.
Jis siūlė per savivaldos rinkimų kampaniją akcentuoti partijos programines nuostatas dėl tiesioginių seniūnų rinkimų ir Seimo narių skaičiaus mažinimo.
„Sumažinę Seimo narių iki 71 bei pertvarkę įstatymų leidžiamosios valdžios rinkimų sistemą, žengtume rimtą žingsnį konstitucinės reformos link. Tai didintų politikų asmeninę atsakomybę už priimamus teisės aktus. Sutikite, kad šiuo metu yra absoliučiai nenormalu, jeigu įstatymas priimamas posėdyje dalyvaujant trims dešimtims Seimo narių“, - teigė R.Paksas.
Viešbutyje „Vilnius Grand Resort“ netoli Vilniaus vykstantis „tvarkiečių“ kongresas rinks naują partijos vadovybę.
Pasigenda muškietininkų dvasios
R. Paksas teigia šiuolaikinėje Europoje pasigendąs Didžiosios Prancūzijos revoliucijos idealų ir muškietininkų dvasios.
„Gal kosmopolitams ir kitiems įvairiais tarptautiniais žodžiais pasivadinusiems tai ir nepatinka, bet mes buvome, esame ir būsime už tautų Europą, bet ne beveidę sąjungą. Už principus tarp valstybių ir jos piliečių, kurie buvo įvardinti Didžiosios Prancūzijos revoliucijos metu: „Laisvė, lygybė, brolybė!“. Už anų laikų muškietininkų šūkį – „Vienas už visus, visi – už vieną!“. Toks turi būti tikrasis Europos solidarumas ir jo mes sieksime visuose valdžios ir valstybės lygiuose“, - šeštadienį per partijos kongresą kalbėjo „tvarkiečių“ lyderis.
Jis tvirtino esąs „už tautų Europą, kiekvienos valstybės kuo didesnį savarankiškumą, patriotiškumą, kurį kai kas netyčiomis, o gal kaip tik – tyčia – painioja su nacionalizmu“.
R.Paksas pabrėžė, kad Europoje vyksta karas, nors ne visi drįsta tai pripažinti.
„Iš tiesų prasideda Europos valstybių sienų perdalijimas, ir pasaulio politikai, tarp jų ir mes, būsime neverti nė cento, jeigu nesugebėsime šito sustabdyti. Ne strategijomis, ne pasipiktinimais, ne durų trankymu ir skersvėjo kėlimu namuose, kuriuose rusena prie krosnies iškritusi žarija, bet kietu ir diplomatišku žodžiu, juo parodant ir valstybės nepriklausomybę, ir jos galimybes ieškoti bei atrasti sąjungininkų“, - sakė „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas.
R.Paksas partijai vadovauja nuo jos įkūrimo 2002 metais, tuomet ji vadinosi Liberalų demokratų partija, 2006 metais pervadinta į partiją „Tvarka ir teisingumas“. Pertrauką jis padarė tik kai ėjo prezidento pareigas 2003-2004 metais.
Naujausi komentarai