Pereiti į pagrindinį turinį

Rusijos milijonierius pasiūlė pasaulio gelbėjimo planą

2009-03-21 12:17
Rusijos milijonierius pasiūlė pasaulio gelbėjimo planą
Rusijos milijonierius pasiūlė pasaulio gelbėjimo planą / Shutterstock nuotr. Žemė

Rusijos milijonierius Germanas Sterligovas stebina jau ne pirmą kartą. Praėjusiame dešimtmetyje karstų gamyba vertęsis verslininkas nesėkmingai bandė kandidatuoti prezidento rinkimuose, buvo pakliuvęs į Afganistano kovotojų nelaisvę, kai nuvyko į šią šalį pirkti avinų, o prieš keletą metų, įžvelgęs, kad artėja pasaulio pabaiga, kartu su šeima apsigyveno atokiame vienkiemyje. Bet dabar jis pasiryžęs išgelbėti pasaulį.

G.Sterligovas įsteigė Antikrizinį prekių ir atsiskaitymų centrą (APAC), kuris, pasak jo, ištrauks pasaulio ekonomiką iš krizės.

Bankų era baigėsi

G.Sterligovas šią savaitę atidarė APAC filialą Jekaterinburge ir Rusijos žurnalistams išdėstė savo originalią idėją.

Persižegnojęs, milijonierius ėmė pasakoti, kad atėjo laikas kurti naują verslo subjektų santykių sistemą ir atsisakyti bankų paslaugų. Pagal jo pasiūlytą schemą, APAC rinks informaciją iš gamintojų ir vartotojų bei sudarinės prekių grandines.

Pinigais bus atsiskaitoma tik per galutinius sandorius, o per tarpinius vyks natūriniai mainai. Taigi pinigų prireiks žymiai mažiau, o schema leis apsieiti be paskolų, kurios šiandien yra brangios ir sunkiai prieinamos.

G.Sterligovas įsitikinęs, kad jo schema aukštyn kojomis apvers pasaulio atsiskaitymų sistemą ir leis beveik visiškai atsisakyti kreditų prekių įsigijimui. Sau schemos kūrėjas pasiims 1 proc. nuo kiekvieno sandorio sumos – tai yra žymiai mažiau už bet kokias paskolų palūkanas.

Išeitis – grįžti į kaimą

Kalbėdamas apie pasaulio ekonomikos krizę, G.Sterligovas negailėjo niūrių prognozių. „Daugelis iki jos pabaigos neišgyvens“, – sakė jis. Milijonierius mato tik vieną išeitį: grįžti prie tradicinio rusiško gyvenimo būdo ir atkurti valstietiją. Miestai, jo manymu, neturi ateities.

„Vyriausybė turėtų sukurti „gyvybės kelią“ iš miestų, dalinti žmonėms žemę, neleidžiant jos parduoti, bet leidžiant paveldėti, – dėstė G.Sterligovas. – Iš naujo atrasime teritorijas, kaip prieš šimtą metų amerikiečiai atrado Laukinius Vakarus. Mes ir taip gyvename tarsi Laukiniuose Vakaruose: kas kišis į glūdumą be šautuvo – tas idiotas. Bet užtat kokia graži mūsų gamta – ne gyvenimas, o vien nuotykiai!“

G.Sterligovas teigia, kad mielai visą gyvenimą gyventų miške ir veistų avis, bet jam tenka rūpintis dėl penkių vaikų ateities. Jeigu jis sėdės rankas sudėjęs, Rusijos neva laukia visiškas skurdas, pilietinis karas ir branduolinė žiema.

Patarė investuoti į medų

15 mln. eurų APAC kūrimui skyręs G.Sterligovas įsitikinęs, kad nauja sistema sėkmingai veiks, jeigu verslininkai ryšis ją išbandyti. Tiesa, keistuoliui milijonieriui pagalius į ratus gali pakišti jo prasta reputacija.

Dauguma ekspertų su šypsena vertina prieštaringai pagarsėjusio verslininko projektą, bet kai kurie įžvelgia jame vertingų minčių. „G.Sterlingovo idėja yra teisinga, nes mus ištiko mokumo krizė. Bet šiandien turime internetą, kuris suteikia verslininkams daugybę informacijos, todėl tokie tarpininkai (kaip APAC – red. past.) yra nereikalingi“, – teigė Globalizacijos problemų instituto mokslinis vadovas Michailas Deliaginas.

G.Sterligovas mano, kad jo prekių ir atsiskaitymų sistema visgi sudomins vyriausybę. Jis pasiryžęs parduoti savo verslą valstybei ir vėl grįžti į Pamaskvės mišką, kur su šeima gyvena jau kelerius metus.

Atsisveikindamas, G.Sterligovas pakuždėjo keletą taupymo ir investavimo patarimų: „Viskas žlugs – ir doleris, ir euras, ir rublis. Aš pinigus investuoju į medų. Jis tikrai brangs.“

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų