Anot jo, pirmiausia reikėtų įsitikinti, kaip kodeksas veiks praktiškai, kokie bus jo pliusai ir minusai.
„Matyt, dar kartą parodo, kad tie pasiekti kompromisai - nebuvo nei laimėtojų, nei pralaimėtojų, vis tiek kažkas kažkur yra nusileidę, kažkur laimėję, kažkur pralaimėję. O jeigu matosi, kad jis yra netobulas, liepos 1 dieną susiformuos nauja Trišalė taryba, ji galės tęsti svarstymus, derybas ir teikti pozicijas jau Vyriausybei ir Seimui. Turi įsigalioti įstatymas, pasižiūrėsime per tą pirmą pusmetį, kokie yra trūkumai, pliusai, minusai“, - antradienį Seime žurnalistams sakė S. Skvernelis.
Premjeras ir anksčiau yra sakęs, kad darbo santykių tobulinimas nesibaigs liepą įsigaliosiančiu kodeksu. Anot jo, paaiškėjus, kad kai kurios nuostatos netenkina arba neveikia, jas bus galima aptarti Trišalėje taryboje irdar kartą keisti kodeksą.
Kol iki kovo vidurio vyko darbdavių, darbuotojų ir Vyriausybės atstovų derybos, S. Skvernelis viešai ne kartą tvirtino, kad Seime bus priimtas toks Darbo kodeksas, koks sutartas Trišalėje taryboje, o visi kiti pakeitimai bus palikti ateities diskusijoms.
Seimas antradienį apsispręs dėl Darbo kodekso pataisų, kurioms yra pritarusi Trišalė taryba. Nuo liepos suformuotoje naujoje taryboje bus po 7 Vyriausybės, darbdavių ir darbuotojų atstovus.
Liberalesnis kodeksas buvo priimtas praėjusiais metais, tačiau į valdžią atėjus „valstiečių“ ir socialdemokratų daugumai, jis buvo atidėtas pusmečiui, kad būtų pataisytas. Pataisos buvo teikiamos, atsižvelgiant į prezidentės pastabas, bet pritarimo Trišalėje taryboje sulaukė tik nedidelė dalis šalies vadovės pasiūlymų.
Naujausi komentarai